Обговорено питання експлуатації новоутворених водойм області

13 грудня 2012р, Новини. Департамент архітектури та розвитку містобудування

12 грудня у Львівській облдержадміністрації, на нараді під керівництвом першого заступника голови ОДА Богдана Матолича, було розглянуто шляхи вирішення проблемних питань щодо експлуатації новоутворених водойм області на місці сірчаних та глиняних кар’єрів статусу водних об’єктів.

Учасниками наради були керівники профільних структурних підрозділів облдержадміністрації, голови Жидачівської, Миколаївської та Яворівської райдержадміністрацій, керівництво Львівського обласного управління водних ресурсів, а також ВАТ «Гірхімпром», ВАТ «Миколаївцемент», Роздільського ДГХП «Сірка» та НДП «Екотрансенерго».

Присутні розглянули стан та ситуацію на техногенних водоймах Львівщини, котрі утворились внаслідок промислової діяльності підприємств та в результаті затоплення відпрацьованих сірчаних та глиняних кар’єрів річковими та підземними водами (упродовж 50 років). Зокрема, це чотири кар’єри, які на сьогодні повністю заповнені водою: Подорожненський сірчаний кар’єр (Жидачівський район), кар’єр глини ВАТ «Миколаївцемент» (Миколаївський район), Роздільський сірчаний кар’єр (Миколаївський район) та Яворівський сірчаний кар’єр (Яворівський район).

Учасники наради також повідомили, що ці водойми у літній період активно використовуються для купання та відпочинку, проте жодна з них не має визначеного юридичного статусу. Окрім цього, було проінформовано, що під час проведеної "Облводгоспом" інвентаризації виявлено ще декілька неузаконених водоймищ.

Відсутність належного статусу, не дозволяє створити службу порятунку на водоймах, визначити господарів експлуатації, закріпити за водними об’єктами земельні ділянки та визначити природоохоронні межі.

Присутні обговорили детальний план дій щодо вирішення зазначених проблемних питань. Перший заступник голови облдержадміністрації Богдан Матолич дав відповідні доручення керівникам райдержадміністрацій та причетним суб’єктам господарювання, зокрема щодо визначення юридичного статусу цих чотирьох водойм.

Облводгосп

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 04.08.2020 09:00
Пацієнтів загалом звернулось:
6570
+107
Очікують
результати тесту:
485
+107
Підтверджені випадки COVID-19:
10067
+146
Одужало:
2506
+152
Померло:
272
+6

Відео

Ми у Facebook

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ