Для водіїв авто з українською реєстрацією створили окрему смугу руху, - експеримент на пункті пропуску "Краковець - Корчова"

22 грудня 2016р, Новини. Прес-служба ОДА

У четвер, 22 грудня, на пункті пропуску через державний кордон України "Краковець – Корчова" створили додаткову смугу руху для  громадян України, що мають авто з українською реєстрацією, а також для громадян ЄС. Такий експеримент покликаний розвантажити потік транспортних засобів, зменшити черги на кордоні та пришвидшити процедуру перетину кордону для людей, котрі прямують на відпочинок, у бізнес- чи дипломатичних справах.

За словами начальника Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України Володимира Єгорова, здебільшого черги на митниці створюють транспортні засоби з іноземною реєстрацією. Вони більш ніж удвічі перевищують кількість автомобілів з українськими номерами та перетинають кордон кожні 5 днів у режимі "транзит" відповідно до Митного Кодексу України. Це створює дискомфорт для водіїв, авто яких має українську реєстрацію та громадян ЄС, адже вони змушені чекати у загальній черзі.

"Ми створили додаткову смугу руху для громадян ЄС, а також громадян України, що мають авто з українською реєстрацією. А це близько 30-40% громадян, що перетинають західний кордон України, - розповів Володимир Єгоров. - Таким чином плануємо забезпечити комфортні умови людям, котрі прямують за кордон на відпочинок, у бізнес- чи дипломатичних справах, аби вони не чекали у загальних чергах разом із учасниками малого прикордонного руху. Цим громадянам ми і пропонуватимемо заїжджати на окрему смугу руху".

За словами заступника голови Львівської облдержадміністрації Ірини Гримак, стартував експеримент саме на пункті пропуску "Краковець – Корчова", адже цей контрольно-пропускний пункт найбільш технічно пристосований для його проведення. Спонсорські кошти у розмірі понад 400 тисяч гривень дозволили закупити знаки розмежування та провести ознакування території.

"Цей експеримент, ми сподіваємось, дозволить не лише зменшити черги на кордоні, а й побороти корупційну складову, зокрема такі її елементи як продаж черги самими учасниками руху, - зазначила Ірина Гримак. - Якщо він виявиться вдалим, ставитимемо питання про упорядкування руху і на інших пунктах пропуску для забезпечення більш якісного та швидкого перетину кордону".

Обирати саме цю смугу руху у рекомендаційній, проте не обов'язковій формі, громадянам, що перетинають кордон, допомагатимуть працівники Нацполіції, котрих долучили до експерименту. На перших порах допомагатиме і черговий склад Держприкордонслужби.

"Висновки із експерименту робитимемо через три місяці", - резюмував начальник Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України.

Global Options

Відео

Інформація про черги на кордоні Інформує ДФС

 


Інформація про підрозділи митного оформлення
Інформує ДФС


МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯМи в Twitter

Ми у Facebook

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ