На Ужоцькому перевалі відзначили 102 -гу річницю першого бою Українських Січових Стрільців

25 вересня 2016р, Новини. Прес-служба ОДА

У неділю, 25 вересня, на Ужоцькому перевалі поблизу села Сянки, що у Турківському районі відбулися урочистості з нагоди відзначення 102-ї річниці першого бою Українських Січових Стрільців.

В заході взяли участь голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка, голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, керівництво району, воїни АТО, ветерани бойових дій в Афганістані, представники дивізії «Галичина» та інших ветеранських організацій, а також громадськість.

"Ми сьогодні перебуваємо на місці, де 102 роки тому відбулося відродження сучасного українського війська, - зазначив під час виступу Олег Синютка. - Саме тут Січові Стрільці показали приклад боротьби за Україну, адже вони вірили, що Українська Держава відбудеться. Їхній приклад є взірцем для тих, хто сьогодні захищає Україну. Ми повинні завжди пам’ятати звитяги українських патріотів і бути горді за нашу державу".

Опісля  у Сянках відбулось свято патріотичної пісні "Стрілецька слава", участь у якому взяли художні колективи Турківщини. Окрім того, всіх присутніх почастували стравами польової кухні, які приготували учасники АТО.

Довідка:

Легіон Українських Січових Стрільців створили у серпні 1914 року. Після розгрому австро-угорських військ під Львовом 10 вересня 1914 р російські війська почали наступати на Карпати. На перекриття проходів через перевали перекинули австро-угорські війська, в тому числі і Січових Стрільців.

25 вересня січовики провели свій перший бій біля селища Сянки. Стрільці із сотні О. Семенюка зіткнулися з кінним роз'їздом кубанських козаків. З цього бою січовики вийшли переможцями. 27 вересня 1914 року сотня Семенюка першою з легіону Січових Стрільців дала в Сянках бій двом козачим полкам, що тривав від ранку до сутінок.

На перевалі разом захоронено 363 полеглих офіцерів і солдатів обох воюючих сторін. Тоді ж загиблих Січових Стрільців поховали велично на громадському цвинтарі в Сянках.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 11.07.2020 11:00
Пацієнтів загалом звернулось:
4553
+76
Очікують
результати тесту:
485
+76
Підтверджені випадки COVID-19:
6882
+119
Одужало:
1009
+6
Померло:
181
+3

Відео

МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯ
Ми в Twitter

Ми у Facebook

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ