Таланти без обмежень: у Львові розпочався перший фестиваль творчості для дітей та молоді з інвалідністю «Лови зірку»
3 грудня 2019
З нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю у Львові організували перший обласний фестиваль творчості для дітей та молоді з інвалідністю «Лови зірку».
Так, сьогодні більше сотні учасників цього яскравого заходу вкотре доводять, що талант не має обмежень і тішать глядачів своїми талантами: співають, танцюють, показують мініатюри, читають поезію. А також демонструють художню творчість – власні малюнки, аплікації, вишивку, фото- та відеороботи.
Привітав учасників та організаторів фестивалю заступник голови Львівської ОДА Тарас Грень.
«Неймовірна радість бачити тут величезну кількість усміхнених, натхненних, творчих людей і повний зал. Усі наші учасники – безсумнівно, таланти і вже «зловили свою зірку». Нема сумнівів, що фестиваль розвиватиметься, стане традиційним і щороку даруватиме нам нові таланти та ще яскравіші враження. Найдовша дорога починається із першого кроку, який ми сьогодні зробили», - наголосив Тарас Грень.
хтось віддається театральній справі чи кіно. Люди з інвалідністю – не виняток. Попри те, що їм часом дуже важко рухатися, вони дуже талановиті! Ці люди прекрасно танцюють у візках, співають, вишивають, малюють та в’яжуть
Головною метою конкурсу є залучення молоді з функціональними обмеженнями до культурних та духовних цінностей, демонстрація суспільству, що люди з інвалідністю мають сили, здібності та талант до творчих й ділових звершень в майбутньому, індивідуальну самореалізацію в соціумі та відчувають себе повноцінними членами сучасного суспільства.
Зазначимо, фестиваль проводиться за такими номінаціями та підномінаціями:
1. Яскраві барви (художня творчість - живопис; малюнок, графіка; офорт, аплікація; інші види художньої творчості).
2. Кришталеві ноти (виконавчі види мистецтва):
Підномінація 1. інструментальне виконання (гра на музичних інструментах);
Підномінація 2. вокал (академічний, народний, естрада, творчі колективи різних жанрів, хорове мистецтво);
Підномінація 3. авторська пісня.
3. Театральні обрії (мініатюри).
4. Магія танцю (хореографія).
5. Коралі слова (літературна творчість - поезія; мала проза).
6. Крізь об’єктиви (відео, фото роботи).
Для дітей та молоді з інвалідністю організують фестиваль
19 листопада 2019
З нагоди відзначення Міжнародного дня людей з інвалідністю 3 грудня 2019 року відбудеться Львівський обласний фестиваль творчості для дітей та молоді з інвалідністю «Лови зірку».
Фестиваль проводиться за такими номінаціями та підномінаціями:
1. Яскраві барви (художня творчість - живопис; малюнок, графіка; офорт, аплікація; інші види художньої творчості).
2. Кришталеві ноти (виконавчі види мистецтва):
Підномінація 1. інструментальне виконання (гра на музичних інструментах);
Підномінація 2. вокал (академічний, народний, естрада, творчі колективи різних жанрів, хорове мистецтво);
Підномінація 3. авторська пісня.
3. Театральні обрії (мініатюри).
4. Магія танцю (хореографія).
5. Коралі слова (літературна творчість - поезія; мала проза).
6. Крізь об’єктиви (відео, фото роботи).
Учасниками Фестивалю можуть бути діти та молодь з інвалідністю (до 45 років) всіх нозологій з Львівської області.
У Фестивалі можуть брати участь окремі митці та творчі колективи з Львівщини.
Для участі у Фестивалі претенденти заповнюють анкету-заявку встановленого зразка.
Анкета-заявка надсилається на електронну адресу dszn.inv@gmail.com до 27.11.2019 включно.
Необхідно обов’язково додати аудіо фонограму для номінації «Кришталеві ноти» та відео/фото роботи для номінації «Крізь об’єктиви».
Захід відбудеться 3 грудня 2019 року у «Малевич Concert Arena – Night Club» за адресою: м. Львів, пр-т В. Чорновола, 2 об 11.00 год.
Контактна особа: Мельнікова Юлія Григорівна 097-26-72-157.
На Львівщині розпочався VIII Міжнародний фестиваль «Відкриваємо Падеревського»
8 листопада 2019
Упродовж 8-11 листопада у Львові триватиме VIII Міжнародний фестиваль «Відкриваємо Падеревського». Організатором цієї щорічної події є польсько-українська фундація імені І. Я. Падеревського. Про це інформують у департаменті з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА.
Фестиваль присвячений постаті видатного польського піаніста, композитора, політичного та суспільного діяча, Ігнація Яна Падеревського (1860-1941). Саме у Львові він як піаніст дав свої перші концерти у 1887 та 1889 роках, а вже після тріумфальних гастролей світом, у червні 1902 року, його виступ на сцені Скарбківського театру зібрав аншлаг. Через 8 років, у 1910-му, з нагоди 100-річчя з дня народження Ф.Шопена, Ігнація Яна Падеревського зустрічали у Львові як справжнього наступника видатного польського романтика. Саме у цьому місті відбулися прем’єри його композицій, серед яких знаменита симфонія «Polonia», а також опера «Манру», яка, як і через сто років, починаючи із 2018-го, «помандрувала» світом із Львова.
Щороку у багатьох містах світу Фундація імені І.Я.Падеревського організовує чимало подій, так чи інакше дотичних до цієї постаті. Основною ідеєю міжнародного фестивалю «Відкриваємо Падеревського» у Львові є популяризація польської культури. Вагомим і невід’ємним елементом програми кожного із фестивалів є також виконання шедеврів української класики та презентація творчості сучасних композиторів.
У 2019 році до вищезазначеної ідеї долучиться також відзначення 200-річного ювілею із дня народження видатного польського композитора ХІХ століття Станіслава Монюшка (2019 рік ЮНЕСКО оголосила роком С. Монюшка), а також 115-ої річниці відкриття пам’ятника А. Міцкевичу у Львові.
Цим знаменним датам будуть присвячені події Фестивалю у 2019 році. Зокрема, 8 листопада у Львові відбудуться урочисті заходи біля пам’ятника А. Міцкевичу та цього ж дня у Львівській національній філармонії – святковий концерт «Gala Монюшко – Монюшко Невідомий», у рамках якого виступлять Л. Осташ (сопрано), Ш. Мехлінський (баритон), М. Командера (тенор), Я.М. Зажицький (диригент), Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії та Камерний хор «Ґлорія». Наступного дня, 9 листопада, подія «Львів для Монюшка і Міцкевича» (Палац Потоцьких) об’єднає цих двох польських митців: у виконанні Мацєя Командери (тенор) та Йоанни Стечек (фортепіанно) прозвучать пісні С. Монюшка та слова А. Міцкевича.
«У 1904 році, під час урочистостей, пов’язаних з відкриттям пам’ятника, виконувалися твори Монюшка, зокрема його пісні та кантата «Widma» на слова Адама Міцкевича. В рамках пропонованих концертів, хочемо наблизити до слухача постаті обидвох митців. У концерті 8 листопада представляємо відомі оперно-симфонічні твори композитора та вперше, після понад 100 років, презентуємо музику маловідомої в Україні Кантати «Widma», а в програмі концерту 9 листопада прозвучить камерна музика автора, зокрема його знамениті пісні на слова А. Міцкевича», – зазначають організатори фестивалю.
У події 10 листопада можна буде простежити ще одну тематичну лінію фестивалю, адже у Палаці Потоцьких відбудеться презентація опери «Соляріс» молодої львівської композиторки Любави Сидоренко. У програмі заходу: творча зустріч із режисером М. Вайсом та композиторкою Л. Сидоренко, коротка лекція на тему створення опери та значення творчості С. Лема для Львова, а також прем’єрний показ музичної частини опери «Соляріс».
Завершиться фестиваль «Відкриваємо Падеревського» 11 листопада урочистими заходами з нагоди національного свята Незалежності Польщі. У Львівській національній філармонії на гостей очікує концерт «Незалежна». За участі польського-українського складу виконавців прозвучать композиції І. Я. Падеревського, М. Блажевіча та К. Дембського.
Також, уже традиційно, відбудеться вручення Відзнаки PADEREWSKI. Бронзові статуетки отримають особи або організації, що винятково проявили себе у діяльності на користь українсько-польського поєднання, промоції і популяризації творчості І. Я. Падеревського та промоції польської культури загалом.
Детальніше про фестиваль тут.
Автор світлини - Сергій Горобець для Польсько-української фундації імені І. Я. Падеревського.
На Дрогобиччині ремонтують дорогу Нове Село – Болехівці
30 жовтня 2019
На території Львівської області тривають ремонтні роботи на автомобільних дорогах загального користування місцевого значення.
Відтак, тривають роботи з відновлення асфальтового покриття на окремих ділянках автомобільної дороги загального користування місцевого значення С140441 Нове Село – Болехівці, що в Дрогобицькому районі.
Роботи виконує підрядна організація МПП «НАРА» за рахунок коштів обласного бюджету.
У Винниках відбувся традиційний фестиваль сиру і вина
7 жовтня 2019
5-6 жовтня у Винниках традиційно відбувся фестиваль сиру і вина, на якому були представлені вина та сирні вироби кращих українських майстрів із Закарпатської, Львівської, Тернопільської, Чернівецької, Івано-Франківської та інших областей України.
Гості фестивалю мали змогу придбати солодку продукцію винниківських та коломийських пасічників, вироби народних майстрів: львівську та покутську кераміку, вишиванки коломийських майстринь, а також взяти участь у майстер-класах із гончарства, ткацтва та ін.
У мистецькій концертній програмі взяли участь відомі колективи м. Винники та Львова, театралізовані дійства, концерти знаних гуртів. Також під час фестивалю гості дійства оглянули діючі виставки.
На Пустомитівщині відбудеться ІІ Регіональний фестиваль української патріотичної пісні «Зірка Покрови»
2 жовтня 2019
13 жовтня у с. Підбірці у Народному домі відбудеться ІІ Регіональний фестиваль української патріотичної пісні «Зірка Покрови».
Організаторами фестивалю є Народний дім с.Підбірці Пустомитівського району Львівської області та фольклорний вокальний ансамбль ДЖЕРЕЛО Благодійного фонду “Мистецтво” за підтримки Департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської обласної державної адміністрації.
Захід відбудеться з метою популяризації кращих зразків української патріотичної пісні, що розкривають героїчний шлях національно-визвольної боротьби українського народу, зокрема пісні УПА, та сучасної молодіжної патріотичної пісні, яка спрямована на підтримку наших воїнів у війні з російським агресором, залучення до творчості підростаючого покоління, презентація мистецького доробку виконавців та авторів віршів і музики.
Регіональний фестиваль української патріотичної пісні «ЗІРКА ПОКРОВИ» проводиться за участю дітей, підлітків, учнівської та студентської молоді, а також дорослих виконавців;
Проходить щорічно в приміщенні концертного залу Народного дому с.Підбірці Пустомитівського району Львівської області.
«Купальська містерія над Бугом» зібрала поціновувачів народних колективів
23 вересня 2019
У неділю, 22 вересня, в Кам’янко-Бузькому краю, в селищі Добротвір відбувся ІІІ Обласний фестиваль «Купальська містерія над Бугом».
Концертна програма відбулась за участі Народних колективів, Оксани Мухи, Василя Зінкевича та інших артистів.
Для гостей фестивалю було організовано виставку ужиткового мистецтва, конкурси, ігри, аніматори. Також козаки варили смачний куліш і пригощали усіх охочих.
Понад 2000 гостей відвідали місцевий фестиваль.
Фестиваль «Купальська містерія над Бугом» - вже став доброю традицією. Він передбачає спілкування та обмін досвідом, тут можна почути пісні та побачити танці колективів з усіх куточків Львівщини.
У Куликові відбувся фестиваль-ярмарок «Свято ковбаси і хліба»
23 вересня 2019
У неділю, 22 вересня, у с. Куликів, що на Жовківщині, біля місцевого стадіону відбувся ІІ-ий Фестиваль-ярмарок ʺСвято ковбаси і хлібаʺ.
Організатори представили традиційну українську м'ясну кухню. Головний продукт фестивалю — ковбаса, якою славиться Куликів. Гостям тут пропонували й інші домашні страви: бограч, шашлик, печену картоплю, голубці, тістечка.
На свято завітали представники районної влади, які привітали громаду селища Куликів зі святом та побажали усім миру та радості на рідній землі, добробуту та щастя кожній родині.
Упродовж усього свята гуртки художньої самодіяльності дарували гостям святковий настрій.
Молодь запрошують до участі у Фестивалі української туристичної пісні «Бабине літо - 2019»
19 вересня 2019
Цієї осені Яворівський національний природний парк традиційно організовує Молодіжний фестиваль української туристичної пісні «Бабине літо», який присвячений Всесвітньому дню туризму.
Фестиваль відбудеться 28 вересня з метою розвитку туризму на природоохоронних територіях, збереження та формування екокультурного рівня молоді, популяризації української туристичної пісні, створення престижу та позитивного іміджу регіону Розточчя.
Активну участь в цьому святі візьме студентська молодь навчальних закладів не тільки Львівщини, а й інших обласних центрів України.
На Фестивалі звучатимуть туристичні, українські народні та авторські пісні у виконанні студентів. Крім цього, учасники в жартівливій формі розповідатимуть бувальщини «Про студентське життя». У спільну співочу родину усіх об’єднають переспіви біля ватри під акордеон та гітару.
Цього року команди Фестивалю оцінюватиме журі на чолі з Леонтієм Бебешком в народі Левко Дурко.
Під час фестивалю відбудеться презентація навчальних закладів з метою ознайомлення учнівської молоді із напрямками підготовки за відповідними спеціальностями.
Фестиваль відбудеться 28.09.2019 та розпочнеться о 12:00.
Місце проведення: с. Верещиця Яворівський р-н
Під час заходу працюватимуть виїзні заклади харчування.
До с. Верещиця від Янівського цвинтаря (вул. Шевченка) у м. Львові курсує громадський транспорт.
Адміністрація Яворівського національного природного парку запрошує до участі та відвідин фестин.
На Львівщині масштабно завершився фестиваль «Вітер На-Дії»
16 вересня 2019
У неділю, 15 вересня, у Центрі Митрополита Андрея Шептицького відбувся Всеукраїнський молодіжний християнський фестиваль «Вітер На-Дії». Розпочався захід Архиєрейською Літургією, яку очолив владика Борис Гудзяк.
Упродовж дня на території Центру Митрополита Андрея Шептицького відбулося понад 60 подій і виступили більш як 100 спікерів. Учасниками фестивалю стали не лише учасники із Львівщини, але й з інших областей України. Загалом фестиваль об’єднав понад 10 тис молоді.
Зазначимо, що фестиваль цьогоріч присвячений постаті Андрея Шептицького, а гаслом заходу були його слова: «Хто справді любить, той дбає за інших, їхнє добро лежить йому на серці».
Яскравою подією для учасників стала дискусія із Олександром Яремою, заступником міністра Молоді та спорту України та Тарасом Тополею, солістом гурту Антитіла «Лови цю мить, на ній ми такі класні!».
Цьогоріч фестиваль відмовився від поліграфічної продукції, а для всієї необхідної інформації про розклад, карту локацій, список спікерів, тощо був створений спеціальний додаток для смартфона.
На фестивалі учасники мали можливість духовного оновлення, зустрічей із бізнесменами, освітянами, духівництвом, владою. Важливим акцентом заходу став його міжконфесійний формат.
Також цікавим форматом фестивалю стала відкрита локація «Добра розмова за кавою», де молодь мала можливість відкрито поспілкуватися із відомими людьми Львівщини та попити з ними ароматної кави.
У межах фестивалю також відбувся проєкт «Історії Вітру», що зібрав 14 історій людей, які досягли успіху у громадській діяльності, навчанні, власному бізнесі, суспільно-політичному житті, долаючи різні труднощі та перешкоди.
Нагадаємо, що організаторами заходу є Міністерство молоді та спорту України, Українська Греко-Католицька Церква, Патріарша комісія у справах молоді УГКЦ, Український католицький університет.
Захід відбувся за підтримки Львівської обласної державної адміністрації та Львівської міської ради.
На Дрогобиччині відкрили ще один спортивний майданчик
16 вересня 2019
У неділю, 15 вересня з нагоди Дня фізичної культури і спорту в с. Верхні Гаї відбулося відкриття тренажерного майданчика, спорудженого в рамках
обласної програми “Спортивний майданчик”.
Під керівництвом Ірини Стасик школярі підготували насичену культурно-спортивну програму. Майстер-клас із вправ на тренажерах показав чемпіон Європи із гирьового спорту, житель Верхніх Гаїв Андрій Лагуш.
У Меденичах відбулося свято меду
16 вересня 2019
У неділю, 15 вересня, у Меденичах відбувся Фестиваль меду, який поступово стає візитівкою громади та улюбленим святом мешканців селища. Фестиваль організували спільно з Летнянською та Опарівською громадами.
Кращі бджолярі були нагороджені грамотами Департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації та Дрогобицької
райдержадміністрації.
Відбувся парад мистецьких колективів та пасічників. Свято, яке зібрало чисельних гостей, бджолярів, мистецькі колективи з Дрогобиччини та з інших
регіонів, було організоване на високому рівні. Окрім насиченої та цікавої культурної програми на відвідувачів чекали смачні страви, солодощі,
різноманітна медова продукція.