У Будинку вчених говорять про внесок воїнів Османської імперії у Першій світовій війні

19 травня 2016р, Новини. Департамент міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва, Прес-служба ОДА

У Львівському будинку вчених сьогодні, 19 травня, розпочалась наукова конференція з нагоди 100-х роковин участі турецького війська у Першій світовій війні на території Галичини. Цього дня науковці та історики говоритимуть про османських воїнів, які полягли на території Західної України в боях з російськими військами, а також українсько-турецькі стосунки.

Участь у дискусії взяв й голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка. Зокрема, він висловив переконання, що сьогоднішня конференція стане професійною дискусією, котра дасть відповіді на питання сторічної давнини.

"Сто років тому українці із турецькими воїнами боролись проти російській армії на теренах Галичини. І сьогодні ми вкотре підкреслили, що навіть через стільки часу наші держави знову разом продовжують протистояти Російській імперії, яка хоче змінити світовий порядок, - зазначив Олег Синютка. - Я переконаний, що вивчення історії дасть багато відповідей на ті питання, які є сьогодні. Адже ми повинні вшановувати воїнів усіх армій, які воювали і знайшли свій спочинок на українській землі".

Керівник області також додав, що Україна і Туреччина мають багато спільного і однаково дивляться у майбутнє. "У нас різні території, релігії, але нас об’єднують однакові цінності. І я переконаний, що ті цінності, за які воювали і знайшли свій спочинок українські і турецькі воїни, обов’язково переможуть у сьогоднішньому глобальному світі", - наголосив він.

Додамо, що під час конференції також організують виставку фотографій та документів 1916-1917 років.

Нагадаємо, що упродовж двох днів, 19 та 21 травня, в області відбудеться ряд заходів, приурочених внеску воїнів Османської імперії, які воювали на Галичині під час Першої світової війни. Зокрема у четвер, 19 травня, у Львівській опері відбудеться концерт на тему "Європейська музика в Османському палаці" у виконанні Львівського академічного симфонічного оркестру під керівництвом Доктора Емре Араджи. А в суботу, 21 травня, - концерт Османського військового оркестру на проспекті Свободи та марш Османського військового оркестру від площі перед Львівською оперою до площі Ринок.

Заходи проводить Посольство Турецької Республіки в Україні за підтримки Міністерства культури України, Львівської обласної державної адміністрації, Львівського національного університету імені Івана Франка та редакції військово-історичного журналу "Цитадель".

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 04.07.2020 10:05
Пацієнтів загалом звернулось:
4099
+92
Очікують
результати тесту:
485
+92
Підтверджені випадки COVID-19:
6059
+177
Одужало:
890
+17
Померло:
159
+2

Відео

МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯ
Ми в Twitter

Ми у Facebook

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ