Посол Королівства Бельгія в Україні нагородив державною відзнакою діяча української діаспори Омеляна Коваля

24 лютого 2015р, Новини. Департамент міжнародної технічної допомоги та міжнародного співробітництва, Прес-служба ОДА

Сьогодні, 24 лютого, Надзвичайний і Повноважний Посол  Королівства Бельгія в Україні Люк Якобс вручив активному громадсько-політичному діячу української діаспори в Бельгії Омеляну Ковалю бельгійське звання «офіцер Ордена Леопольда Другого».

«У Вашому житті були дуже важкі моменти, які Ви пережили з великою гідністю, силою волі та патріотизмом. Це викликає у нас велику пошану. Ви і далі будете зв'язковим між Бельгією та Україною», - сказав Надзвичайний і Повноважний Посол, звертаючись до Омеляна Коваля.

Від імені голови Львівської ОДА Олега Синютки, привітати пана Омеляна прийшов заступник директора департаменту – начальник управління міжнародного співробітництва облдержадміністрації Лев Захарчишин.

Син Омеляна Коваля - Зенон Коваль наголосив: «Батьки завжди мріяли повернутися на Батьківщину та жити у незалежній Україні. Ми дуже радіємо, що вони зараз живуть у Львові».

Нагадаємо, що Орден Леопольда II – державна нагорода Королівства Бельгія. Заснований 24 серпня 1900 королем Леопольдом II.  У 1908 році введений до складу бельгійської нагородної системи. Орден вручається військовослужбовцям та цивільним особам, бельгійцям і іноземцям за заслуги перед монархом і як знак його благовоління.

Омелян Коваль — активний громадський діяч, член проводу Організації українських націоналістів (ОУН). Саме він 1941 року організовував проголошення в місті Долині на Івано-Франківщині Акта відновлення Української держави. Найважчою ж сторінкою його біографії, котра перегорнулася з гестапівським арештом 15 вересня 1941-го, стало поневіряння в тюрмах і в’язницях — у Станиславові, «На Лонцького» у Львові, «Монтелюпіх» у Кракові, а надто ж — у концентраційному таборі в Аушвіці, в якому перебував два з половиною роки під №49730 в одному списку «Бандера-группе» з молодшим братом С. Бандери Василем.

Після Другої світової війни став активним громадсько-політичним діячем української діаспори в Бельгії. Він очолював різні утворення української діаспори в Бельгії, в тому числі й Український допомоговий комітет та Головну раду тамтешніх українських громадських організацій.

Підсумовуючи свою 55-літню керівну громадську працю в Українському допомоговому комітеті О.Коваль видав  «Ювілейний альманах УДК 1945-2005» з нагоди 60-ліття від створення комітету.   У 2013 році разом з дружиною Іванною повернувся на Україну. Мешкає у Львові.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 11.07.2020 11:00
Пацієнтів загалом звернулось:
4553
+76
Очікують
результати тесту:
485
+76
Підтверджені випадки COVID-19:
6882
+119
Одужало:
1009
+6
Померло:
181
+3

Відео

МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯ
Ми в Twitter

Ми у Facebook

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ