Посол Бельгії у Львові вручить державну нагороду громадсько-політичному діячу Омеляну Ковалю

24 лютого 2015р, Новини. Прес-служба ОДА

Активному громадсько-політичному діячу української діаспори в Бельгії Омеляну Ковалю вручать бельгійське звання «офіцер Ордена Леопольда Другого».

Про це йшлося під час зустрічі голови Львівської ОДА Олега Синютки з Надзвичайним і Повноважним Послом Королівства Бельгія в Україні Люком Якобсом, яка відбулася 23 лютого у Львівській ОДА. На зустрічі також був присутній син Омеляна Коваля - Зенон Коваль.

Надзвичайний і Повноважний Посол наголосив: “Омелян Коваль сприяв розбудові якнайтіснішиих зв'язків між нашими країнами, тому ми хочемо відзначити його найвищою державною нагородою”.

За словами Олега Синютки, такі люди, як батько пана Зенона - це ті особистості, на яких базується уся наша незалежність. “Таких людей, напевно, уже залишилося мало, і для нас важливо, щоб про них знали  не лише в Україні, а й у світі”, - сказав керівник області.

У свою чергу, Зенон Коваль зазначив, що зі свого боку готовий продовжити батькову справу і надалі  сприяти налагодженню співпраці між Львівською областю та Бельгією. Зосереджуватиме свою увагу, передовсім, на співпраці в освітній та культурній сферах.

”Окрім торгівельних зв'язків, важливим є співробітництво в гуманітарній сфері. Бо співпраця - це мозаїка, де важливим є кожен камінчик”, - сказав Зенон Коваль.

Довідка:

Орден Леопольда II - державна нагорода Королівства Бельгія.

Омелян Коваль — активний громадський діяч, член проводу Організації українських націоналістів (ОУН).Саме він 1941 року організовував проголошення в місті Долині на Івано-Франківщині Акта відновлення Української держави.  

Найважчою ж сторінкою його біографії, котра перегорнулася з гестапівським арештом 15 вересня 1941-го, стало поневіряння в тюрмах і в’язницях — у Станиславові, «На Лонцького» у Львові, «Монтелюпіх» у Кракові, а надто ж — у концентраційному таборі в Аушвіці, в якому перебував два з половиною роки під №49730 в одному списку «Бандера-группе» з молодшим братом С. Бандери Василем.

 Після Другої світової війни став  активним громадсько-політичним діячем української діаспори в Бельгії. Він очолював різні утворення української діаспори в Бельгії, в тому числі й Український допомоговий комітет та Головну раду тамтешніх українських громадських організацій.
Підсумовуючи свою 55-літню керівну громадську працю в Українському допомоговому комітеті О.Коваль видав  «Ювілейний альманах УДК 1945-2005» з нагоди 60-ліття від створення комітету.

У 2013 році разом з дружиною Іванною повернувся на Україну. Мешкає у Львові.

Global Options

COVID-19 на Львівщинні
Оновлено: 11.07.2020 11:00
Пацієнтів загалом звернулось:
4553
+76
Очікують
результати тесту:
485
+76
Підтверджені випадки COVID-19:
6882
+119
Одужало:
1009
+6
Померло:
181
+3

Відео

МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯ
Ми в Twitter

Ми у Facebook

АКТУАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ