Партнерство для сталого розвитку ЦНАПів громад: яку міжнародну допомогу отримують ЦНАПи в Україні
Ця допомога дозволяє ЦНАПам продовжувати надавати важливі послуги громадянам, навіть в складних умовах.
Центри надання адміністративних послуг відіграють ключову роль у забезпеченні доступу громадян до важливих державних послуг. Їхня робота стає ще більш важливою в умовах воєнного стану, коли людям потрібна допомога з оформленням документів, отриманням соціальних виплат та інших питань.
За підтримки міжнародної технічної допомоги ЦНАПи в Україні отримали значну допомогу.
Ця допомога включає:
- Навчання та тренінги для персоналу ЦНАПів з питань надання адміністративних послуг, роботи з людьми з особливими потребами, а також з питань, пов'язаних з воєнним станом;
- Технічне оснащення ЦНАПів комп'ютерами, програмним забезпеченням та іншим необхідним обладнанням;
- Підтримка у розробці та впровадженні нових стандартів та процедур надання адміністративних послуг;
- Інформаційна підтримка ЦНАПів та громадян.
Важливість допомоги МТД ЦНАПам полягає в наступному:
- Підвищення якості надання адміністративних послуг;
- Збільшення доступності адміністративних послуг для всіх верств населення, в тому числі для людей з особливими потребами;
- Зменшення бюрократії та спрощення процедур отримання адміністративних послуг;
- Підвищення довіри громадян до влади.
В межах проєкту «Посилення стійкості громад у регіонах України» за фінансової підтримки Уряду Великої Британії, у 2022-2024 роках, підтримка МТД ЦНАПів є важливим фактором у забезпеченні стійкості України в умовах воєнного стану. Ця допомога дозволяє ЦНАПам продовжувати надавати важливі послуги громадянам, навіть в складних умовах.
Заступник начальника Львівської ОВА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Олександр Кулепін на зустрічі подякував за реалізацію цього проєкту уряду Великої Британії.
«Проєкт для області був дійсно значущим. Ми дуже відчули його важливість. З точки зору адміністрування, ми з нетерпінням чекаємо на продовження проєкту або на нову частину, яка виникне на всьому тому досвіді і досягненнях, які були отримані в рамках цього проєкту. Ми дуже цінували цю гнучкість, цей гнучкий підхід, тому що деякі ініціативи були досить довготривалими. Ми планували їх і виконували, але також багато ініціатив виникало несподівано, і вони були не менш важливими, ніж ті, що були довгостроковими. І ми змогли реалізувати ці нові занурені проєкти або місцеві ініціативи досить швидко, і я хотів би подякувати Ігорю та Володимиру, які підтримали це, але я також визнаю, що уряд Великої Британії також доклав зусиль для того, щоб ці проєкти рухалися вперед.
Ми з нетерпінням чекаємо на нові можливості, і я з радістю підтримую наступну сесію, де ми вирішимо, що ми можемо зробити далі на користь України та наших регіонів», – зазначив Олександр Кулепін.
«Загалом, проєкт «Посилення стійкості громад у регіонах України» є надзвичайно важливим для Львівщини та її жителів. Він надає допомогу тим, хто її потребує, сприяє розвитку та зміцнює стійкість територіальних громад перед викликами сьогодення», – зазначив начальник управління з питань цифрового розвитку Львівської обласної військової адміністрації Максим Столярчук.
Як наголосив, Ігор Назар, регіональний координатор ПРООН у Львівській області:
«Наше партнерство передбачає системний підхід. З однієї сторони, після визначення пріоритетних напрямків покращення якості публічних послуг, ми спільно із партнерами провели навчання для усіх стейкхолдерів проєкту. І зважаючи на потреби і виклики ОМС, у рамках проєкту було підсилено технічну спроможність ОМС через закупівлю необхідного обладнання, яке у сукупності з навчальною компонентою істотно підвищило їх спроможність ефективно і системно реагувати на виклики та постійні зміни».
Читайте також: Чотири ЦНАПи Львівщини отримали робочі станції для оформлення та видачі паспортів в межах співпраці з ПРООН