Дані в Реєстрі пошкодженого та знищеного майна, єВідновлення, системи оповіщення: керівникам громад та районів доручили посилити роботу
Сьогодні, 28 березня, під головуванням заступниці начальника Львівської ОВА Христини Замули відбулась нарада з керівниками РВА та головами територіальних громад області.
В межах наради розглянули низку актуальних питань.
Зокрема, стан наповнення та актуалізації даних в Реєстрі пошкодженого та знищеного майна, розгляд заяв на отримання компенсації за пошкоджене та знищене житло за програмою єВідновлення, стан реєстрації та наповнення проєктів в системі DREAM.
Як зазначив керівник департаменту економічної політики Львівської ОВА Степан Куйбіда за даними моніторингу в області пошкоджені 875 об’єктів, з яких в РПЗМ внесли 494 (або 57%). Найбільше об’єктів не внесли в РПЗМ по таких громадах: Львівська, Оброшинська, Новороздільська, Золочівська, Солонківська.
Він наголосив, що окрім внесення об’єктів в РПЗМ необхідно актуалізовувати дані залежно від статусу їх реалізації (розпочато/завершено відновлення).
Що ж стосується програми єВідновлення, то станом на сьогодні
- за пошкоджене житло подали 258 заяв, з яких прийняли рішення по 207, з них погодили компенсацію для 77 заяв на загальну суму 5 108,330 тис гривень;
- за знищене житло подали 24 заяви, з яких прийняли рішення по 21, зокрема погодили компенсацію для 2 заяв на суму 4323,949 тис. гривень
«На сьогодні залишаються неопрацьованими 54 заяви. Прошу звернути увагу на терміни їх розгляду Львівській, Оброшинській, Глинянській та Буській громадам», - додав директор департаменту економічної політики Степан Куйбіда.
Станом на сьогодні Львівщина залишається у топ-5 областей за кількістю зареєстрованих на платформі DREAM проєктів.
Для громад платформа DREAM - можливість залучити кошти з держбюджету у межах діючих бюджетних програм; а також кошти міжнародних партнерів.
Відтак, більша частина бюджетних програм у своїх порядках уже мають затверджену умову реєстрації інфраструктурних проєктів на платформі, частина – на етапі внесення змін та її включення.
Зареєстровані в DREAM об’єкти з непідтвердженими джерелами фінансування можуть розглядатись як пропозиції для міжнародних організацій. Ключовими факторами для залучення такого фінансування є: якісно заповнений профіль громади; досвід в успішно реалізованих проєктах; повнота внесених по об’єктах даних.
На сьогодні зі 164 зареєстрованих проєктів 45 – внесла ОВА, 114 – громади, 5 - центральними органами влади.
«Зараз активними користувачами платформи є 29 громад. Найкращу динаміку показують Новояворівська, Підберізцівська та Дрогобицька громади. Прошу активізуватись іншим 44 громадам, які отримали доступ до платформи, проте не зареєстрували жодного проєкту», - зауважив директор департаменту економічної політики.
Також розглянули питання супроводу інвестиційних проєктів, придбання громадами та встановлення на територіях додаткового обладнання місцевих систем оповіщення населення, стан виконання місцевих бюджетів області за січень-лютий 2024 року та ліквідації дефіциту на оплату праці працівників та енергоносії у бюджетній сфері.
Відтак, за підсумками наради громадам доручили посилити роботу у вищезазначених питаннях.
Як зазначив начальник управління оперативно-чергової служби, оповіщення та зв'язку департаменту з питань цивільного захисту ЛОВА Микола Сень цей рік визначений Урядом, як кінцевий термін впровадження систем оповіщення в громадах.
«Якщо на рівні України Львівська область серед лідерів в цьому питанні, то в самій області не всі громади мають однакові відсотки оповіщення населення. Лідирує Дрогобицький район, є хороші показники по Львівському. Невисокий відсоток оповіщення мають Самбірський і Золочівський райони. Звичайно кожна громада має різні можливості, але є завдання начальника ЛОВА - забезпечити системою оповіщення не менш, як 90% в міських населених пунктах і не менш 60% в сільських населених пунктах. Вже 23 громади ведені в Програму Безпечна Львівщина для отримання коштів на співфінансування для встановлення обладнання оповіщення в своїх громадах. На сьогодні програма передбачає 12,5 млн грн для співфінансування громад, з розподілені 8 млн. Разом з цим є громади, які не проявляють активність в цьому питанні»,- наголосив Микола Сень.
Для того, щоб отримати співфінансування з обласного бюджету потрібно звернутись у Львівську ОВА з листом в якому вказати населений пункт, де потрібно встановити обладнання, кількість такого обладнання і його вартість. Відповідно для кожної громади прорахують кошти, які виділятимуть в межах програми Безпечна Львівщина. Такий відсоток становить приблизно 60-80 % від необхідної суми.
У департаменті з питань цивільного захисту ЛОВА також наголосили, що громади мають привести у відповідність до діючого законодавства нормативні документи з організації та роботи систем оповіщення.