Документи про освіту стали доступні в «Дії»
Відтепер вступати до закладів вищої освіти чи влаштовуватися на роботу можна без купи ксерокопій — достатньо поширити електронний освітній документ.
Вже з 2022 року команда управління з питань цифрового розвитку Львівської ОВА активно співпрацює з навчальними закладами для впровадження сервісів Дії. Вони призначені для того, щоб люди могли використовувати свої цифрові документи без будь-яких обмежень. У Львівській області вже успішно впровадили сервіси Дії в 825 закладах освіти. Сервіси, такі як Дія. QR – для отримання копій цифрових документів та Службовий акаунт – для перевірки їх дійсності, стали необхідним інструментом для спрощення багатьох процесів у навчальних закладах.
«У сучасному світі, де цифрові технології стають необхідною складовою у всіх сферах нашого життя, освіта не може залишатися осторонь. Впровадження цифрових інструментів у освітній процес стає необхідністю, яка дозволяє полегшити багато процедур для студентів,учнів та вчителів. Одним з ключових кроків у цьому напрямку є впровадження сервісів Дії в закладах освіти», – зазначив начальник управління з питань цифрового розвитку Львівської ОВА Максим Столярчук.
Якщо ж ви втратили атестат чи диплом — у кілька кліків можна отримати інформацію в електронній формі. У застосунку Дія тепер відображаються:
- атестат/свідоцтво про базову загальну середню освіту;
- атестат/свідоцтво про повну загальну середню освіту;
- свідоцтво про робітничу кваліфікацію;
- диплом кваліфікованого робітника;
- диплом фахового молодшого бакалавра;
- диплом молодшого спеціаліста;
- диплом молодшого бакалавра;
- диплом бакалавра;
- диплом спеціаліста;
- диплом магістра;
- диплом доктора філософії;
- диплом доктора мистецтва.
Щоб освітні документи відобразилися у Дії, треба оновити застосунок. Вони підтягуються автоматично, якщо наявні в Єдиній державній електронній базі з питань освіти. Інформацію з додатків документів про освіту зʼявиться пізніше.
Нагадаємо, у 2023 році Львівщина стала лідером серед інших областей по кількості підключених партнерів Дії , а саме + 3778 партнерів.
«Застосування цих сервісів стало особливо актуальним у таких ситуаціях як вступ до навчального закладу, ідентифікація особи при вході, поселення в гуртожиток, оформлення читацького квитка у бібліотеці та отримання пільг для навчання. Це дозволяє зробити багато процедур більш зручними та ефективними для всіх учасників освітнього процесу.
Освітні документи в Дії відкривають нові можливості для освітян та навчальних закладів. Вони є потужним кроком до впровадження режиму «paperless» у освітній сфері. «Paperless» означає, що усі процеси та документи переходять у цифрову форму, і не потрібно використовувати паперові версії. Наступним важливим етапом буде реалізація можливості «шерингу» (передачі) копій цих документів. Це відкриває нові перспективи для забезпечення доступності та зручності у освітній сфері, а також сприяє подальшому розвитку цифрової трансформації в освіті.
Отож попереду потужна робота управління з питань цифрового розвитку спільно з керівниками закладів освіти, щоб реалізувати можливість для громадян передати копії своїх освітніх документів завдяки не лише Дія.QR чи перевірки дійсності документів зі Службовим акаунтом, а й розвиток інформаційних систем закладів вищої освіти для впровадження повноцінного шерінгу», – додав Максим Столярчук.
Читайте також: «Доступність послуг в Україні: досягнення та виклики»: Львівщина взяла участь у конференції