У Львові відбувся вечір пам’яті, присвячений Герою України В’ячеславу Чорноволу (фото)
Захід об’єднав десятки громадських діячів, представників влади, громадськості, близьких та знайомих політика.
Сьогодні, 25 березня, минає 25-та річниця з дня загибелі українського політика та громадського діяча В’ячеслава Чорновола. На знак вшанування його пам’яті у Львівському палаці мистецтв відбувся тематичний захід – «Чверть століття без В’ячеслава Чорновола».
На подію завітали десятки громадських діячів, представники обласної влади, громадськість, близькі та знайомі політика. Вечір пам’яті ініціювали соратники Чорновола – Ігор Калинець, Михайло Косів, Ярослав Кендзьор, Степан Давимука, Микола Горинь та Ореслава Хомик.
На початку заходу увімкнули відеозапис уривків найяскравіших промов, які встиг виголосити В’ячеслав Чорновіл під час своєї активної громадської і політичної діяльності: про увʼязнення, на захист УГКЦ, промова у центрі Львова на живому ланцюгу єдності, у день проголошення Незалежності України тощо.
Після цього до присутніх звернувся начальник Львівської ОВА Максим Козицький.
«Якби він став Президентом України, то ми б зараз не думали, коли наша держава стане членом НАТО і Євросоюзу. Якби він став Президентом України, Європа мала б більше християнських цінностей і точно більше цінувала б життя, ніж зараз. Втратили ми. Втратила Європа. Втратив світ. Чверть століття без В’ячеслава Чорновола. Дякую Вʼячеславові Чорноволу за його життя. Будьмо єдині у нашій вірі в нашу державу», - зазначив Максим Козицький.
Разом з тим, сьогодні охочі вшанувати пам’ять видатного українця поклали квіти до підніжжя пам’ятника В’ячеславу Чорноволу - https://loda.gov.ua/news/98402
Довідково:
В’ячеслав Чорновіл народився 24 грудня 1937 року на Черкащині. Започаткував національно‒визвольний рух шістдесятників та дисидентів в Україні, заснував часопис «Український вісник», був членом Української Гельсінської групи та одним з ініціаторів створення Української Гельсінської спілки.
Кілька разів був ув’язнений радянською владою за «антирадянську агітацію та пропаганду» і сукупно провів у неволі понад 15 років. Після звільнення він продовжував вести активну громадську та політичну діяльність.
Чорновіл був ініціатором проголошення Декларації про державний суверенітет України 16 липня 1990 року та Акту проголошення Незалежності України 24 серпня 1991 року. Його вклад у здобуття незалежності та розвиток демократичних цінностей в Україні неможливо переоцінити.
Під час перших президентських виборів в грудні 1991 року, В’ячеслав Чорновіл у першому турі поступився місцем Леонідові Кравчуку. Тоді найбільше голосів Чорновіл отримав на Львівщині, Тернопільщині, Івано-Франківщині.
Загинув 25 березня 1999 року в автокатастрофі на шосе під Борисполем. Похований у Києві на Байковому кладовищі на центральній алеї. У похороні взяли участь сотні тисяч людей.