Шестеро фахівців Клініки психічного здоров'я дітей, підлітків та молоді ЗУМСДЦ отримали тренерські сертифікати по роботі з травмою
Навчання по проведенню тренінгу «Інтенсивний курс базової психосоціальної допомоги з врахуванням травми» відбулося в німецькому Фрайбурзі.
Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр посилює можливості у піклуванні про ментальне здоров'я українців. Так, 6 фахівців розвивали свої навички та компетенції у сфері тренінгу, отримали тренерські сертифікати у межах проєкту «НаДія-Надія і Дія». Згаданий проєкт розпочали у травні 2023 року аби обмінятися досвідом та вивчати нові підходи у роботі з людьми, які пережили травматичні події.
По завершенню навчання тренери розповсюджуватимуть важливі навички та знання у роботі з психічною травмою.
Проєкт об'єднав німецьких представників з Інституту прикладних наук, RefuDocs та українських колег із Українського католицького університету, Шпиталю Шептицького, ЗУСДМЦ, Військового госпіталю, БФ «Карітас Україна» та інші.
Як зазначає учасниця тренінгу, проєкт «НаДія-Надія і Дія» був створений для того, щоб навчити фахівців різних спеціальностей травмоінформованій психосоціальній первинній допомозі, а також щоб ці спеціалісти змогли навчати своїх колег, але вже в Україні.
«Ми всі знаємо, як важлива для України підтримка інших країн в забезпеченні зброєю, але не менш важлива підтримка в розвитку сфери ментального здоровʼя та медицини. І я так тішуся, що мала можливість бути частиною цього захоплюючого проєкту, про таке навчання я могла тільки мріяти. Дякую організаторам, які так старанно підготували все, до найменших дрібниць не тільки в навчальній програмі, а і в тому, як подбали про наше ментальне і фізичне відновлення. Дякую всім колегам, з якими я могла не тільки вчитись, а і у яких я могла вчитись», – зазначає Серафима Боровська.
Чи не найбільше потребують підтримки насамперед спеціалісти, адже мають справу з людьми у стані стресу. Це – лікарі, медсестри, фізичні терапевти, соціальні працівники тощо.
«Профілактика професійного вигорання для мене як керівника медичного закладу, мабуть, найактуальніше питання. Ми усі перманентно знаходимось в стані стресу. І лікарі відчувають подвійну тривожність, бо додається переживання за пацієнта та відповідальність за його життя і здоров'я. Радію, що наші тренери вже розпочали роботу з персоналом, і є перші позитивні відгуки», – розповіла медична директорка лікарні Олена Козлова. Разом з іншими медиками очільниця Центру відвідала підсумкову конференцію за результатами проєкту у Фрайбурзі – місті-побратимі Львова.
«Наша Клініка психічного здоров'я дітей, підлітків та молоді вже має чималий практичний досвід у цій сфері. Ми є активним провайдером Всеукраїнської програми ментального здоров'я «Ти як?» за ініціативи першої леді Олени Зеленської. Але додатково знайомимось з кращими світовими практиками. І те, що діє максимально ефективно, будемо впроваджувати у нас», – доповнює дитяча психіатриня Леся Підлісецька.
«Ми отримали необхідні навички для ефективної роботи як тренери. І тепер у своїй практичній діяльності будемо намагатись попередити вигорання всередині медичної команди. А також навчати колег, щоб вони були здатні розпізнати і зрозуміти психологічні проблеми пацієнтів на ранній стадії та надати невідкладну психологічну допомогу у найкоротші терміни», – розповіла педіатриня, яка стала сертифікованим тренером, Анна Поцюрко.