Якою є епізоотична ситуація в області: підсумки колегії регіонального управління Держпродспоживслужби
Відбулась колегія ГУ Держпродспоживслужби у Львівській області, у межах якої йшлося про діяльність служби упродовж 2023 року та завдання на цей рік.
Під час наради обговорили актуальні питання здійснення протиепізоотичних заходів на Львівщині, адже це основа виробництва безпечної сільськогосподарської продукції. Як зазначили в межах колегії, станом на сьогодні епізоотична ситуація в області завдяки роботі фахівців Головного управління та підпорядкованих установ ветеринарної медицини характеризується як стабільна та керована.
«На Львівщині впроваджують різного роду заходи, аби боротись з процесом масового поширення заразних захворювань у тварин. Для цього ми взаємодіємо з органами місцевого самоврядування в кожному районі області», - зауважив начальник Головного управління Євген Баркит.
Представники служби надають практичну допомогу в розробці та впровадженні системи HACCP (ред. - систематичний підхід до забезпечення безпеки продуктів харчування, заснований на попередженні появи можливих ризиків), що безсумнівно має позитивний вплив на результати реформи.
У Львівській області активно реалізується Стратегія реформування системи шкільного харчування на період до 2027 року, ініційована першою леді Оленою Зеленською. На сьогодні ГУ Держпродспоживслужби організували низку нарад, семінарів, тренінгів із залученням керівників шкіл, працівників харчоблоків, медичного персоналу, представників територіальних громад та органів виконавчої влади.
«Ця стратегія має стати основою формування здорового суспільства та значного зниження рівня неінфекційних захворювань серед дитячого населення і є показовим результатом планомірної та злагодженої діяльності органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та Держпродспоживслужби. Доречно зазначити, що спільними зусиллями виконавчої влади, громад, донорів і партнерів у школах Львівської області вже модернізували 60 % харчоблоків, 86 % учнів забезпечені усіма видами харчування, на 100 % оновили меню для школярів», - зазначила заступниця начальника Львівської ОВА Христина Замула.
У галузі агропромислового комплексу на Львівщині є низка проблемних питань, які порушили під час колегії. По-перше, низький відсоток ідентифікації поголів’я великої рогатої худоби в господарствах населення.
«В контексті євроінтеграції перед нами стоїть не просто питання збереження безпечності і якості продуктів харчування. Ми маємо доволі швидко адаптуватись до доволі високих вимог в країнах ЄС. Тому комунікація між виробниками продуктів харчування та фахівцями ДПСС має посилюватись щодня», - наголосила директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської ОВА Тетяна Гетьман.
По-друге, низький відсоток паспортизації пасік у фізичних осіб. Бджільництвом в області займаються понад 3,5 тис. пасічників, які утримують понад 83 тис. бджолосімей. З них лише 68% зареєстровані у Реєстрі паспортів пасік.