Шість років децентралізації ренти у Львівській області: чи ефективно громади використовують кошти
Львівська область традиційно серед лідерів у впровадженні Ініціативи щодо забезпечення прозорості видобувних галузей (ІПВГ) на регіональному рівні.
Напередодні, 13 березня, в межах проєкту «Ефективне державне управління завдяки GovTech та прозорості» відбувся онлайн-семінар «6 років децентралізації ренти у Львівській області: чи ефективно громади використовують кошти».
«Нафта та газ завжди вважалися ключовими ресурсами, які формують економічний ландшафт країни та регіонів. Рентна плата від видобутку вуглеводнів має великий вплив на формування бюджетів усіх рівнів. Зокрема ці надходження дають можливість територіальним громадам забезпечувати соціально-економічний розвиток територій», – зазначив Богдан Кейван, директор департаменту паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства облдержадміністрації.
Разом з тим, керівниця експертної групи Міністерства енергетики України Оксана Колосова зазначила, що Львівська область традиційно є серед лідерів у впровадженні Ініціативи щодо забезпечення прозорості видобувних галузей (ІПВГ) на регіональному рівні.
Крім того, Львівська обласна державна адміністрація була одним з ініціаторів та активних учасників розробки законопроєкту щодо зарахування 5% від сплати видобувними підприємствами рентної плати за користування надрами для видобування нафти, природного газу та газового конденсату до місцевих бюджетів, а 95% до державного (раніше всі 100% скеровувались до державного бюджету).
В межах заходу обговорили які виклики та переваги є для громадськості, місцевої влади та компаній, як загалом рента впливає на життя громад.
Разом з тим, Марина Бузань-Свірська, менеджерка ГО «НОВА Енергія» презентувала Портал ІПВГ з яким можна ознайомитись за посиланням: https://eiti.gov.ua/
Довідково:
Захід проводився ГО «НОВА Енергія» за підтримки Уряду Німеччини в рамках проєкту «Ефективне державне управління завдяки GovTech та прозорості» у партнерстві з департаментом паливно-енергетичного комплексу, енергоефективності та житлово-комунального господарства Львівської облдержадміністрації, що реалізується Німецьким Товариством Міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ у партнерстві з Директоратом ресурсоефективної трансформації Міністерства енергетики України.