Ліси, поля, заповідники: на Львівщині тривають рейди, аби виявити паліїв сухостою
З приходом весни, з’являється небезпека, пов’язана з активним палінням громадянами рослинних залишків.
У 2024 році на території Львівської області вже зафіксували 188 пожеж в екосистемах. Спалення сухої трави несе загрозу довкіллю та становить небезпеку для життя людей та тварин.
Для запобігання виникненню пожеж в екосистемах на території Львівської області працівники ДСНС спільно з органами місцевого самоврядування, Нацполіції, територіальними та громадськими екологами організували рейди для виявлення паліїв.
Щодня ці групи перевіряють ліси, зокрема місця масового відпочинку населення, поля, торф’яники, об’єкти природно-заповідного фонду, сміттєзвалища та населені пункти.
У випадку виявлення паліїв, інспектори ДСНС складають протоколи про адміністративне правопорушення. З початку року склали вже 88 таких протоколів. Підпал сухої трави карається законом у вигляді штрафу:
- для громадян від 3 060 грн до 6 120 грн
- для посадових осіб 15 300 грн до 21 420 грн
Також під час цих заходів громадян інформують щодо попередження пожеж в екосистемах. З початку року зробили 499 інструктажів, якими охопили 1338 осіб.
«Закликаємо всіх громадян утриматися від спалювання сухої трави. Замість паління сухої трави, існують більш безпечні та екологічні альтернативи, наприклад, можна використовувати рослинні відходи як природне добриво. Будьмо відповідальними стосовно нашого навколишнього середовища і уникаймо дій, які можуть стати причиною непоправних збитків», - наголосили в департаменті з питань цивільного захисту Львівської ОВА.
Читайте також: Бережи красу навколо: жителів Львівщини закликають не зривати первоцвіти