Володимир Путін озвучує плани до 2030 року, але ми хочемо раніше змусити його погодитися з тим, що він програв цю війну – Президент України

Президент України (9)
Про це Президент Володимир Зеленський заявив під час пресконференції в межах форуму «Україна. Рік 2024», що відбувся в неділю.
Україна створює такий майданчик, на якому Президент Росії Володимир Путін буде змушений визнати свій програш у цій війні та не зможе реалізувати жодних своїх планів. Про це заявив Президент Володимир Зеленський під час пресконференції в межах форуму «Україна. Рік 2024».
«Ми запропонуємо майданчик, на якому Путін може погодитися з тим, що програв цю війну і що це була помилка. Для нього – маленька, але для нас це трагедія. І для всього демократичного світу це трагедія, безумовно. І тому має бути справедливість у цьому питанні», – зазначив Глава держави.
Президент висловив переконання, що Україна не програє в цій війні, адже вже пройшла найважчий її період – на початку повномасштабного вторгнення Росії два роки тому.
«Принаймні в нас немає цієї альтернативи – не перемогти. Немає можливості програти. Бо, якщо Україна програє, ми не існуватимемо. Тому нам точно не підходить такий фінал боротьби за своє життя», – наголосив він.
Володимир Зеленський акцентував, що результат цієї війни залежить, зокрема, і від партнерів України.
«Якщо ми будемо сильні, зі зброєю, ми не програємо цю війну. Ми переможемо. Тому що всі кроки Путіна назад точно матимуть великий вплив на його суспільство. І він думатиме вже про внутрішню безпеку. Путін сьогодні все говорить про плани 2030 року. Він бачить себе до 2030 року. А ми хотіли б з ним закінчити раніше», – пояснив Президент.
Глава держави також зазначив, що Україна, зокрема, тривалий час працює над отриманням далекобійної зброї.
«Я перебуваю в позитиві від нещодавньої відповіді наших партнерів щодо цієї зброї», – повідомив Володимир Зеленський.
Україна має зміцнювати свої позиції як на полі бою, так і в дипломатичній площині, напрацьовуючи план закінчення війни, який відповідав би українським інтересам.
«Щодо саміту. Ми вважаємо, що це дуже правильно – посилюватися на полі бою, і це залежить від нас, нашого виробництва та від наших партнерів. І так само дуже правильно посилюватися дипломатично. Ми не хочемо, щоб нам нав’язували будь-які формати перемовин, будь-які формули миру країни, які сьогодні не тут, не у війні. Дуже важливо, що ініціатива може йти тільки від України», – наголосив Глава держави.
Він нагадав, що на саміті G20 в Індонезії Україна вийшла з дипломатичною ініціативою та запропонувала Формулу миру, над реалізацією якої дуже наполегливо працює. За словами Президента, перший саміт миру може відбутися вже навесні поточного року у Швейцарії. У межах цієї зустрічі буде розроблено план і згодом – підготовлено спільний документ, який потім буде передано російській стороні.
Володимир Зеленський зазначив, що перемовники представлять напрацьований документ російській стороні, і таким чином з’явиться можливість для проведення другого саміту миру та підготовки до відповідних дипломатичних кроків щодо справедливого миру й закінчення війни.
Оборонна політика Європейського Союзу має бути спрямована на адаптацію до нових викликів і сучасних безпекових загроз. Україна, яка прагне стати частиною ЄС, уже почала виробляти зброю.
Коментуючи ситуацію з тим, що у Євросоюзі лише зараз почали звучати ініціативи щодо створення нової посади єврокомісара з питань оборони і є складнощі з наданням Україні обіцяних боєприпасів, Глава держави зазначив, що бюрократія в певних інституціях у ЄС, як і в будь-якому союзі чи альянсі, – це складна річ. Але сьогодні є нові технології та підходи, і всім потрібно перезавантажуватися.
«Наприклад, про мільйон артилерійських снарядів для України також дуже довго йдеться на різних майданчиках Європейського Союзу. Поки ми не отримали цей мільйон. Близько 30% ми отримали, хоча на останній зустрічі пан Боррель мені сказав, що він зробить усе, щоб до кінця поточного року ця артилерійська зброя в нас була. Ми не лише чекаємо, ми й самі виробляємо відповідну зброю. Недостатньо – ми розуміємо це. Але в нас є окремі контракти, ми розраховуємо на всі ці обсяги», – зазначив він.
При цьому Володимир Зеленський наголосив, що Україна хоче стати повноправним членом Євросоюзу.
«Для нас це – історичний вибір. Геополітичний вибір. Це насамперед вибір нашого народу. І змінювати цей курс ніхто не зможе. Росія це робила, але не змогла», – заявив Президент.