Львівська обласна бібліотека для дітей вдруге отримала престижну премію
Вчора, 22 лютого нагорода надійшла до бібліотеки.
Львівська обласна бібліотека для дітей вдруге стала володаркою престижної премії, яку називають бібліотечним Оскаром, – Electronic Information for Libraries.
Другу премію бібліотека отримала у 2024 за проєкт інформаційно-психологічної безпеки дітей та підлітків «П’ята стихія», який минулого року здійснювали за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні U.S. Embassy Kyiv Ukraine в партнерстві з Ukrainian Library Association.
«Свою першу нагороду Львівська обласна бібліотека для дітей отримала у 2016 році за проєкт «Літерландія», мета якого – за допомогою новітніх технологій, в захопливій грі, навчати дітей читати. Другу премію ми отримали у 2024 за проєкт інформаційно-психологічної безпеки дітей та підлітків «П’ята стихія». Премію використаємо на реалізацію інноваційних послуг, для того, щоб ЛЕОТЕКА завжди була в тренді», – зазначають в бібліотеці.
Премію EIFL бібліотека отримала вкінці січня, а вчора нагорода надійшла до бібліотеки.
Нагадаємо: Львівська обласна бібліотека для дітей вдруге стала володаркою престижної бібліотечної премії EIFL.
Учасниками проєкту були діти з числа вимушено переселених осіб зі Сходу та Півдня України та діти та підлітки зі Львова. З метою інтеграції переміщених дітей в місцеве середовище ці діти проходили навчання разом. Вікова категорія учасників: 8 – 15 років.
Завдання – розроблення курсу з інформаційної грамотності і проведення комплексу занять з дітьми та підлітками, які постраждали внаслідок бойових дій. Розповсюдження апробованих практик для впровадження в бібліотеках України, навчання бібліотекарів.
Довідково.
Свою першу нагороду Львівська обласна бібліотека для дітей отримала у 2016 році за проєкт «Літерландія», мета якого – за допомогою новітніх технологій, в захопливій грі, навчати дітей читати. ІТ-фірма «Імпульс» зі Львова, яка розробляє комп’ютерні ігри, є партнером та другом Львівської обласної бібліотеки для дітей. Фахівці фірми звернулись до книгозбірні бібліотеки з пропозицією протестувати мультимедійний додаток – інтерактивну абетку «Мишеняткова абетка», яку вони розробили для продажу. Для бібліотеки мультимедійний додаток передавався для тестування безплатно.
Таким чином в бібліотеці з'явилося Мишенятко Круть і перша українська інтерактивна розвивальна гра-абетка. Але «Мишеняткова абетка» була не лише грою. За допомогою різноманітних завдань Круть навчав дошкільнят літер рідної абетки, складав з ними слова, співав пісеньки, а бібліотекарі доповнювали все це друкованими абетками, першими книгами, голосними читаннями та ще багатьма цікавими розвагами.
Читайте також: Для дітей військовослужбовців у Львові відкрили «Простір Сміливих»