Рейтинг фінансових показників в розрізі територіальних громад області: у департаменті фінансів підсумували 2023 рік
В департаменті фінансів Львівської ОВА зазначають, що сталим рекордсменом у рейтингу вже два воєнних роки поспіль залишається Солонківська громада.
В департаменті фінансів Львівської ОВА за результатами 2023 бюджетного року рейтинг територіальних громад області за окремими фінансовими показниками у порівнянні із 2022 роком.
За два останні роки територіальні громади зустрілися із найбільшими у своїй історії складними та непередбачуваними викликами: ліквідацією завданих інфраструктурі збитків, фінансування та матеріально-технічне забезпечення заходів з територіальної оборони та програм з підтримки Збройних Сил, розміщення релокованих підприємств, масштабні міграційні процеси та багато іншого. Втім, навіть попри дію численних негативних випробувань, багато громад зуміли зберегти свої лідерські позиції та позитивну динаміку, забезпечуючи соціально-економічний розвиток відповідних територій.
Отож, як зазначив директор департаменту фінансів Львівської обласної військової адміністрації Олег Демків, сталим рекордсменом у рейтингу вже два воєнних роки поспіль залишається Солонківська територіальна громада, яка не тільки фінансово спроможна, а й зберігає свої лідерські позиції за переважною більшістю бюджетних показників рейтингу, як за доходами, так і за видатками бюджету, серед інших громад Львівщини.
Наступними у рейтингу є громади: Сокільницька, яка з 11 місця у 2022 році піднялася на 2 позицію у 2023 році, Пустомитівська – з 5 на 3, Оброшинська – з 17 на 4, Славська – з 7 на 5, Підберізцівська – з 21 на 6, Давидівська – з 18-19 на 8-9, і Великомостівська – з 15 на 8-9.
Звісно, не всі громади піднялися у рейтингу. Так, до прикладу бюджети Львівської та Яворівської міських громад опустилися з 2 на 7 та з 4 на 10 відповідно, а Золочівської громади, яка входила у першу десятку в 2022 році, у 2023 опустилася до 29 позиції у рейтингу.
Бюджет Солонківської громади, незважаючи на найвищий рейтинг, все ж займає 24 позицію за динамікою доходів загального фонду. Але загалом видатки на одного жителя є найвищими і зросли на 15 тис. грн в порівнянні з аналогічним періодом і становлять – 39,4 тис. грн/жителя. Найменші видатки у бюджеті Добромильської громади – 7,4 тис. грн на одного жителя.
На 10,7 тис. грн зросли у Солонківській громаді й видатки розвитку на жителя – 18,3 тис. грн, найменші у Заболотцівській – лише 394,8 грн. Також у Солонківській ТГ найменша частка видатків заробітної плати у загальному обсязі видатків – лише 16,6 відсотка, найбільша у Козівській – понад 70 відсотків.
Найнижчі бали у рейтингу в Добромильської територіальної громади, яка опустилася з 60 у 2022 році – на останнє 73 місце у 2023, Хирівська – з 69 на 72, Меденицька – із 48 на 70, Підкамінська – з 68 на 69 та Боринська – з 55 на 66. А Добросинсько-Магерівська піднялася із 73 позиції на 71, Стрілківська – з 71 на 67, Журавненська – з 72 на 68.
«Цьогоріч усім органам місцевої влади слід продовжити роботу в частині збільшення частки у загальних надходженнях саме місцевих податків і зборів, що зробить бюджети більш стійкими до викликів сьогодення. Адже, як свідчить минулорічний досвід в умовах війни у будь-який момент можуть змінитися підходи щодо зарахувань загальнодержавних податків і платежів, кількість платників та обсяги надходжень», – наголосив Олег Демків.
Детальніше про рейтинг територіальних громад за рік за посиланням.
Нагадаємо: Фінансовий внесок Львівщини у підвищення обороноздатності за четвертий квартал 2023 року