Реєстр пошкодженого та знищеного майна, єВідновлення та цифрова система DREAM: громадам наголосили на важливості активної участі

Нарада з громадами (9)
Сьогодні, 15 лютого, у Львівській ОВА відбулась онлайн нарада під головуванням першого заступника начальника ЛОВА Андрія Годика з територіальними громадами.
В межах наради обговорили такі нагальні питання, як реєстр пошкодженого та знищеного майна, реалізацію Програми єВідновлення та цифрову систему DREAM.
Реєстр пошкодженого та знищеного майна
За даними моніторингу станом на сьогодні на Львівщині внаслідок збройної агресії російської федерації пошкоджено понад 700 об’єктів соціальної та житлової інфраструктури. Для того, щоб сформувати політику компенсації збитків та відбудови, усі пошкоджені об’єкти повинні бути внесені в Реєстр пошкодженого та знищеного майна, а дані по них повинні актуалізовуватись залежно від етапу виконання робіт на них.
На сьогодні у Реєстр громади області внесли приблизно 420 об’єктів, з них актуалізували інформацію лише по незначній кількості.
«Закликаємо відповідальних осіб у громадах активізувати роботу щодо оновлення даних по об’єктах, які уже внесено до Реєстру, а також забезпечити систематичну роботу наповнення Реєстру даними щодо пошкоджених або знищених об’єктів», - наголосив Андрій Годик.
Програма єВідновлення
На сьогодні затвердили такі механізми надання компенсації в межах Програми:
- за пошкоджене житло (не відремонтоване або відремонтоване власниками) регулює ПКМУ від 21.04.2023 №381 (зі змінами);
- за знищене житло (житловий сертифікат на купівлю житла або компенсація на будівництво приватного будинку на власній земельній ділянці) регулює ПКМУ від 30.05.2023 №600 (зі змінами).
Громадяни 16 територіальних громад подали 256 заяв про отримання компенсації за пошкоджені/знищені об’єкти в рамках програми єВідновлення, з яких розглянули 204. Сума погоджених виплат складає 6,5 млн гривень. Ще 52 заяви потребують опрацювання, з яких по значній частині уже протермінований термін розгляду.
«Сьогодні не час і не місце для бюрократії у прийнятті рішення у наданні мешканцям компенсації за пошкоджене або знищене житло. Усі подані заяви повинні розглядатись відповідними комісіями при органах місцевого самоврядування згідно з встановленими термінами – не більше 30 днів», – зазначив директор департаменту економічної політики Львівської ОВА Степан Куйбіда.
Цифрова система DREAM
DREAM (https://dream.gov.ua/ua) – це державна цифрова екосистема інфраструктурних проєктів відбудови і розвитку. Основною ціллю системи є залучення фінансових ресурсів на реалізацію стратегічних загальнодержавних та загальнообласних проєктів, а також пріоритетних для громад проєктів соціально-культурного та житлово-комунального призначення.
«В умовах обмеженого фінансового ресурсу держбюджету, громади мають орієнтуватись на пошук додаткових джерел фінансування – міжнародних інвестицій – для реалізації пріоритетних інфраструктурних проєктів. Для того, щоб залучити ці кошти, потрібно якісно зареєструвати ці проєкти у системі DREAM: описати проблематику, запропоновані технічні рішення, структуру бюджету, показники результативності, завантажити підтверджуючі документи, візуалізацію об’єкта, інформацію про тендерні процедури тощо. Тому прошу голів громад відповідально поставитись до виконання цього завдання», – зауважив перший заступник начальника Львівської ОВА Андрій Годик.
Загалом у системі DREAM зареєстровані 120 об’єктів Львівщини. Доступ до системи отримали 43 громади, інші 30 – повинні надати підтверджуючі розпорядчі документи щодо відповідальних осіб. Станом на сьогодні в системі активно працюють лише 8 громад: Бродівська, Солонківська, Зимноводівська, Дрогобицька, Трускавецька, Мостиська, Новояричівська, Львівська.
Для того щоб ознайомитись з функціоналом системи періодично проводять онлайн-навчання. Зареєструватись на наступне можна за посиланням http://surl.li/qjxrq).
Читайте також: У Самбірській громаді відбулось громадське обговорення Стратегії розвитку та плану заходів з її реалізації