Співпраця з бізнесом - можливості для розвитку профтехів
Підприємці та освітяни обговорили можливості співпраці із закладами профтехосвіти. Також презентували успішні практики взаємодії бізнесу і профтехів.
Напередодні, 13 лютого у Чернівецькій області відповідно до проєкту «Професійна освіта в Україні Skills4Recovery» відбулось засідання на тему «Шляхи підтримки провайдерів професійної освіти через створення стратегій співпраці з бізнесом».
Цільова авдиторія – керівники закладів професійно-технічної освіти Чернівецької та Львівської областей і місцеві підприємці. Також до заходу онлайн долучилась директорка директорату професійної освіти МОН України Ірина Шумік та директорка департаменту освіти і науки Чернівецької ОВА Оксана Сакрієр.
У заході взяли участь представники профтехосвіти Львівщини, а саме керівники восьми професійних навчальних закладів, у діяльності яких одним з напрямків є підготовка фахівців із сільського господарства. Також директор департаменту освіти і науки Львівської ОВА Олег Паска.
«Насправді це була дуже цікава поїздка. Певен, що директори наших закладів професійно-технічної освіти, що навчають дітей аграрних спеціальностей, зможуть у своїх умовах реалізувати наочний досвід, напрацьований профтехосвітою і бізнесом у Чернівецькій області.
Під час круглого столу відбувся відкритий і професійний обмін знаннями і пропозиціями між представниками профтеху і підприємцями.
Ми відвідали Глибоцький професійний ліцей, де на власні очі побачити, як на практиці реалізується те, про що ми почули. Яку продукцію вирощують, за якою технологією, як її реалізують, як організована професійна перепідготовка дорослого населення, які ще є джерела наповнення спецфонду аграрно орієнтованих професійних ліцеїв – на всі ці питання ми отримали відповіді, і, звісно, розповіли про свій досвід наглядових рад та досвід участі у розвиткових проєктах», – зазначив директор департаменту освіти і науки Олег Паска.
Круглий стіл відбувся на базі Вищого професійного училища №3 м. Чернівці. Промодерувала захід директорка Навчально-методичного центру ПТО у Львівській області Наталія Рибак.
Під час заходу обговорили такі теми:
✔️ сучасний стан співпраці з провайдерами професійної освіти;
✔️ виклики та проблеми, з якими стикаються провайдери ПТО при реалізації стратегій для співпраці;
✔️ нові можливості для співпраці з бізнесом та громадськими організаціями.
Додамо, що аналогічні заходи планується провести ще у 3 областях, а на основі напрацьованих матеріалів має бути підготовлений звіт з проблематики розвитку професійної освіти.
Довідково:
Проєкт «Професійна освіта в Україні/Skills4Recovery» реалізується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, що діє за дорученням Федерального Уряду Німеччини.
Читайте також: Львів'ян запрошують на презентацію навчального посібника «Мої друзі» до Міжнародного дня рідної мови
Фото - Департамент освіти і науки Чернівецької обласної військової адміністрації.