У Самборі відкрили виставку живопису Тетяни Думан-Скоп «Одкровення»
Оглянути виставку запрошують усіх охочих до 8 березня.
Цими днями в історико-етнографічному музеї «Бойківщина» у Самборі відкрили виставку живопису української художниці, мистецтвознавиці, активістки Революції Гідності, волонтерки Тетяни Думан. Виставка презентує і сакральний живопис на різні сюжети, й інші роботи з різних мистецьких проєктів. Представив роботи чоловік мисткині Лев Скоп. Про це повідомляє Самбірська районна державна адміністрація.
Тетяна – представниця хвилі відродження сучасного українського сакрального мистецтва. Роботи, які представили на виставці, дають можливість відстежити, як розвивався авторський почерк та індивідуальна художня манера мисткині. Тут розміщені твори як сакрального живопису на різні сюжети, так і інші роботи з різних проєктів.
Творчий почерк художниці виразно засвідчує те, що вона продовжувала традиції бойчукістів в українському малярстві, та водночас розвинула неповторну індивідуальну манеру. Картини та ікони демонструють цікавий, неординарний підхід до філософського осмислення і художнього трактування біблійних сюжетів.
Роботи художниці зберігають в державних збірках і численних приватних колекціях в Україні та світі в Польщі, Німеччині, Іспанії, Литві та інших. Близько десятка робіт відібрав для фондів Львівської галереї мистецтв Герой України Борис Возницький.
Оглянути виставку можна до 8 березня.
До слова, ще за життя художниці подружжя Скопів створило аукціон «Митці – воїнам», на якому вона продавала свої твори, а отримані кошти передавала на потреби українського війська.
Довідково.
Тетяна Думан-Скоп (1981 – 2020) – українська художниця, багаторічна учасниця творчого об’єднання «Кактус», організаторка благодійних і мистецьких проєктів.
Наприкінці літа 2019-го художниці діагностували рак – гліосаркому головного мозку. Внаслідок важкої хвороби звільнилася із займаної посади і зосередилася на творчості та лікуванні. Померла в лікарні Любліна 29 жовтня 2020 року. Похована у Миколаєві Львівської області на місцевому цвинтарі поряд із мамою.
Читайте також: Львівському музеї історії релігії відкрили авторську виставку «Тільки політ»