Громади Червоноградщини перевірили на готовність до виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних з настанням весняної повені
Територія району має потенційно значні ризики затоплення, зокрема, ділянки вздовж річок басейну Західного Бугу.
На черговому засідання обласної комісії ТЕБ і НС, яке відбулось 24 січня, вирішили визначили завдання з підготовки Львівщини до реагування на можливі надзвичайні ситуації, пов’язані з підтопленням об’єктів інфраструктури, сільськогосподарських угідь та населених пунктів .
Для перевірки готовності органів управління та сил цивільного захисту до безпечного пропуску льодоходу, весняної повені та паводків, робоча група обласної комісії з питань ТЕБ і НС вирушила до Червоноградського району.
Територія району має потенційно значні ризики затоплення, зокрема, ділянки вздовж річок басейну Західного Бугу - р. Рата, р. Солокія. Місцевість має рівнинний характер, а через підйом води під загрозою підтоплення опиняються досить великі території.
Під час перевірки члени робочої групи на чолі з директором департаменту з питань цивільного захисту Ігорем Тузом завітали в Червоноградську РВА, Червоноградську та Сокальську територіальні громади. Там перевірили необхідні документи, їх відповідність керівним документам та врахування всіх можливих варіантів розвитку подій.
Робочу групу проінформували про можливі загрози, які можуть виникнути на території району у зв’язку з проходженням водопілля, розподіл сил та засобів, які плануються залучити до ліквідації можливих надзвичайних ситуацій, наявність резервів тощо.
На місцях сезонного підтоплення населених пунктів на місцевості оцінили ступень загроз та визначили можливі шляхи їх мінімізації, а випадку виникнення надзвичайної ситуації – конкретні завдання з її ліквідації.
За результатами роботи визначили, що органи управління та сили цивільного захисту Червоноградського району в цілому готові до безпечного проходження у 2024 році льодоходу та весняної повені.
До теми: Актуальна інформація про якість поверхневих вод басейнів річок Західного Бугу та Сяну