Робота підрозділів цивільного захисту області: підсумки за 2023 рік
Станом на лютий 2024 року на Львівщині встановили понад 1200 одиниць обладнання, яке сповіщає населення про небезпеку.
Вчора, 8 лютого, в департаменті з питань цивільного захисту Львівської ОВА під керівництвом директора Ігоря Туза підбили підсумки діяльності органів управління цивільного захисту області за 2023 рік. Також визначили основні напрями роботи на 2024 рік.
У заході взяли участь працівники департаменту з питань цивільного захисту, представники ГУ ДСНС України у Львівській області, навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності та керівники підрозділів цивільного захисту районів області.
Під час заходу обговорили створення системи цивільного захисту області, утримання та використання захисних споруд, модернізації територіальної та місцевих систем оповіщення, запобігання виникнення надзвичайних ситуацій та ліквідація їхніх наслідків.
«Основним викликом, що стояв перед силами цивільного захисту у минулому році, й, на жаль, актуальний в цьому – це російська агресія, з наслідками якої українці стикаються щодня. Лише по Львівській області, яка розташована за сотні кілометрів від лінії фронту, ворог завдав 13 ракетних ударів, в результаті яких загинули 17 та травмувалися 95 осіб. Зазнали пошкодження та руйнування об’єкти критичної інфраструктури, житлові будинки, заклади освіти, дитячі садочки тощо», – зазначив на початку зустрічі Ігор Туз.
Головним напрямом в діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування області під час війни є оборонна сфера.
За кошти, які виділили з обласного бюджету в межах Комплексної програми «Безпечна Львівщина», військові формування дислоковані на території області придбали безпілотні літальні апарати, безпілотні авіаційні комплекси та системи - більше 400 одиниць.
Також закупили антидронові системи, комплекси та засоби радіоелектронної боротьби – більше 10 одиниць.
Спецтехніка з обладнанням – 4 одиниці, тактичне обладнання для роботи мобільних вогневих груп (пошукові прожектори, тепловізори, ліхтарі, радіостанції, лазерні указки тощо) – загальною кількістю більше 200 одиниць, 100 одиниць озброєння, допоміжне обладнання (зарядні станції, інвертори, блоки безперебійного живлення, акумулятори тощо), запчастини для автомобільної техніки.
Не менш важливим напрямом є робота з розвитку місцевих систем оповіщення. Станом на лютий 2024 року на території області вже встановили понад 1200 одиниць сучасного сигнально-гучномовного обладнання різної потужності, яке сповіщає населення про небезпеку.
Крім того, продовжили роботу з накопичення регіонального резерву матеріально-технічних ресурсів. Протягом 2023 року закупили понад 78 тисяч літрів пально-мастильних матеріалів, 2000 кг сорбентів, 180 літрів засобів для дезінфекції, дезактивації, дегазації тощо.
Впродовж минулого року сили цивільного захисту брали участь у ліквідації наслідків 5 надзвичайних ситуацій, що виникли на території області, з них: 2 природного характеру, 2 техногенного характеру та 1 соціального характеру, внаслідок яких 12 осіб загинули, 30 осіб отримали травми. Вдалося врятувати 48 людей.
«Дякуємо всім за плідну роботу та сподіваємося, що в цьому році ми гідно продовжимо роботу в сфері цивільного захисту», – наголосив наприкінці заходу Ігор Туз.
Читайте також: Системи оповіщення населення на Львівщині планують повністю модернізувати до кінця цього року