Начальник Львівської ОВА та Голова ЮНІСЕФ обговорили перспективи співпраці у 2024 році
Серед важливих напрямів – молодіжні центри, позашкільна освіта, інноваційний розвиток та домашній патронаж.
Напередодні, 6 лютого, очільник області Максим Козицький зустрівся з Муніром Мамедзаде – головою представництва ЮНІСЕФ в Україні, та Нінке Воппен – керівницею регіонального офісу ЮНІСЕФ у Львові. Під час зустрічі керівники обговорили напрями співпраці у 2024 році. Також голова Львівської ОВА подякував ЮНІСЕФ за допомогу та досягнення у 2023 році.
Як зазначив Максим Козицький, на 2024 рік у пріоритеті: розвиток мережі молодіжних центрів, просторів і бібліотек, позашкільна освіта та профтехосвіта, особливо технічні спеціальності.
Львівська ОВА проводить систематичну роботу щодо підвищення життєвих стандартів для безпечного і комфортного життя та задоволення потреб всіх дітей та молоді, які проживають на Львівщині, зосереджуючись на найбільш вразливих групах, відповідно до міжнародних стандартів. Велику увагу в області приділяють питанню захисту прав дітей, які постраждали або стали свідками насильства, шляхом забезпечення комплексного реагування та надання послуг у процесі слідства та правосуддя дітей або наданні спеціалізованої психологічної підтримки поза процесом.
«Ми хочемо зробити Львівську область привабливою для родин – це наша місія. Без сімей та дітей – не буде ні області, ні держави. Дитина – це віддзеркалення сім’ї та середовища, у якому вона живе. Наразі, аби надати родинам психологічну підтримку, бачимо, що маємо починати зі школи. На 2024 рік ми запланували психологічне навчання для 20 тисяч вчителів, які мають стати особами першого контакту та розпізнати перші тривожні сигнали», – розповів Максим Козицький.
За словами очільника області, важливе місце займає також позашкільна освіта, адже діти отримують змогу брати участь у гуртках, неформально спілкуватися з однолітками, якісно та з користю проводити час. Одним з аспектів розвитку бібліотек, молодіжних просторів є і соціалізація внутрішньо переміщених дітей: викликом стали ситуації, у яких діти продовжили навчання у прифронтових школах дистанційно, на противагу тому, аби піти у місцеву школу.
У Львівській області, як в цілому по Україні, пріоритетом є влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, до сімейних форм виховання. Однак не всіх дітей є можливість одразу влаштувати до сімейних форм виховання з різних причин: відсутність відповідного статусу, велика сімейна група, відсутність кандидатів в прийомні батьки. Для вирішення цих проблем Львівська ОВА активно співпрацює зокрема з ЮНІСЕФ.
Нагадаємо, що важливими напрямами роботи ЮНІСЕФ у Львові у 2023 році були: підтримка позашкільної освіти, зокрема фонд створив 20 гуртків позашкільної освіти, відкрив 2 центри STEM, заняття в яких відвідали понад 2000 дітей. Також робота з молоддю – у 2023 році відкрили 12 молодіжних центрів, які надали послуги для 60 тисяч молодих людей.
Читайте також: Львівська ОВА та Дитячий Фонд ООН ЮНІСЕФ підбили підсумки співпраці у 2023 році і обговорили перспективи