В межах засідання обласної комісії ТЕБ і НС розглянули питання забезпечення населення Львівщини якісною та безпечною питною водою
Підприємства водопровідно-каналізаційного господарства області забезпечують безперебійну роботу водозаборів господарсько-питного водопостачання, водопровідно-каналізаційних споруд і мереж.
Сьогодні, 24 січня, відбулось засідання обласної комісії ТЕБ і НС на якому розглянули питання стану забезпечення населення області якісною та безпечною для здоров'я людини питною водою.
Як зазначили під час засідання на сьогодні в області послуги з централізованого водопостачання та водовідведення надають 90 ліцензованих підприємств водопровідно-каналізаційного господарства, які забезпечують здійснення виробничого контролю якості питної води відповідно до технічного регламенту і норм.
Водозабезпечення здійснюють з 5 поверхневих водозаборів та 534 свердловин. Загальна протяжність водопровідних мереж становить 5221 км.
Підприємства водопровідно-каналізаційного господарства області забезпечують безперебійну роботу водозаборів господарсько-питного водопостачання, водопровідно-каналізаційних споруд і мереж. Регулярно спеціалізовані лабораторії проводять санітарно-хімічні та мікробіологічні дослідження води з метою забезпечення доступу населення до якісної питної води в достатній кількості для мінімізації ризиків негативного впливу недостатньо очищеної питної води на здоров'я населення.
На всіх водопостачальних підприємствах області наявний нормативний запас реагентів, знезаражувальних засобів і реактивів для очищення та знезараження питної води (хлорне вапно, біохлор чи гіпохлорид натрію).
На території області є низка резервних свердловин, де встановлені водяні насоси, на випадок аварій і відсутності електропостачання наявні електрогенератори. В низці населених пунктів облаштовані природні джерела. Зокрема, для прикладу за інформацією ЛМКП «Львівводоканал» має 20 відомчих водозабірних свердловин, 30 природних джерел.
Також, в області наявні 156 споруд для резервного зберігання питної води на загальний об’єм 862,497 тис.м3