На Львівщині відбувся Форум соціального служіння УГКЦ «Взаємодія заради стійкості»
Мета події – посилення взаємодії та стійкості парафіяльних громад в умовах війни.
Сьогодні, 11 січня, на Львівщині провели Форум соціального служіння «Взаємодія заради стійкості». Форум покликаний для взаємодії та стійкості парафіяльних громад в умовах війни.
Серед учасників заходу – парафіяльні спільноти, представники громадського сектору, які поділилися вже набутим досвідом та розвитковими планами на майбутнє. Під час події провели панельні дискусії на теми «Взаємодія» та «Стійкість».
Як зазначив в межах свого виступу на форумі начальник Львівської ОВА Максим Козицький, найважливіше зараз – зробити все від нас належне, щоб усі люди в України почувались в безпеці. Він також розповів про ключові пріоритети Львівської ОВА на 2024 рік у сфері підтримки вразливих категорій.
«Основне завдання, яке ми ставимо перед собою, – це розвиток центрів підтриманого проживання, надання психоемоційної підтримки, робота з дітьми в школах та навчання вчителів, для того щоб розуміти проблематику під час первинного контакту та визначити потребу в допомозі cім'ям, які цього потребують.
Також наше завдання – приділити увагу старшим людям, тому що дуже часто вони залишаються поза увагою суспільства. Ми хочемо, щоб вони були включені в суспільний процес. Також особливу увагу треба приділити людям, які переїхали до нас у зв'язку з війною. Питання їхньої соціалізації, активного включення в діяльність громад – перш за все.
Дякую «Карітасу», Українському Католицькому Університету, усій релігійній спільноті Львівщини, волонтерам та Збройним Силам України. Разом в стійкості, в надії, і у вірі ми переможемо», – наголосив Максим Козицький.
Він також наголосив, що представники БФ «Карітас» у 2022 році стали одними з перших підписантів комплексного меморандуму зі Львівською ОВА про співпрацю для допомоги ВПО.
«Це питання залишається дуже актуальним, оскільки зараз на Львівщині налічується близько 230 тисяч офіційно зареєстрованих внутрішньо переміщених осіб, з яких 30 тисяч – пенсіонери та 10 тисяч – люди з інвалідністю», – пояснив Максим Козицький.
З перших днів повномасштабного вторгнення релігійні осередки не лише стали прихистками для людей, які потребували допомоги, але і виконували роль багатофункціональних гуманітарних осередків.
Форум соціального служіння УГКЦ – це унікальна подія для знайомства, комунікації, ділення досвідом, натхнення та започаткування спільних проєктів для представників парафіяльних громад з різних регіонів України.
Довідково:
З початку повномасштабного вторгнення через мережу організацій «Карітас України», в межах різних проєктів, парафії стали центром надання допомоги, завдяки довірі та співпраці вирішували величезний обсяг питань надання гуманітарної допомоги тим, хто її потребує, підтримки внутрішньо переміщених осіб та ін. Взаємодія стала важливим компонентом у вирішенні соціальних проблем на локальному рівні.
Читайте також: До Дня Збройних Сил у Гарнізонному храмі молитвою вшанували українських захисників