Євроінтеграційна політика держави: цими днями в Києві під час семінару обговорили питання етнополітичної та релігійної сфер
Захід організували Офіс Ради Європи в Україні у співпраці з Державною службою України з етнополітики та свободи совісті.
Цими днями в Києві відбулась нарада-семінар під назвою «Повертаючись до Європи: актуальні питання політики України у сфері свободи совісті та забезпечення прав національних меншин і корінних народів».
Участь у нараді-семінарі взяли представники департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОВА начальник відділу релігій та національностей Василь Дорош та провідна спеціалістка відділу Марта Кавчак-Сельвестр.
Протягом двох днів відбувались панельні доповіді та дискусії, зокрема щодо євроінтеграційної політики держави та забезпечення прав національних спільнот, реалізації прав і можливостей осіб, які належать до ромської національної меншини, релігійної ситуації в Україні та державно-церковних відносин, релігійної свободи в Україні в умовах російської військової агресії, питання взаємодії державних органів та релігійних організацій, досвід ОДА/ОВА у реалізації повноважень в етнополітичній та релігійній сферах.
Також в межах заходу відбулась зустріч із представниками Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій.
Участь у нараді взяли голова Державної служби України з етнополітики та свободи совісті України Віктор Єленський, заступник Голови Офісу Ради Європи в Україні Ерленд Фалк, заступник Керівника Офісу Президента України Олексій Дніпров, міністр Кабінету Міністрів України Олег Немчінов, голова комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв, керівник сектору культури у Представництві Європейського Союзу в Україні Тетяна Шульга, генеральний директор Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Олександр Ільков.
Довідково.
8 грудня цього року Верховна Рада України ухвалила зміни до деяких законів України із врахуванням експертної оцінки Ради Європи та її органів щодо прав національних меншин (спільнот) в окремих сферах. Згадані зміни покликані вдосконалити законодавче регулювання реалізації прав та свобод осіб, які належать до національних меншин (спільнот). Ці зміни обговорили з представниками обласних військових адміністрацій.
Читайте також: У Львові вперше презентували виставку унікальних музейних та приватних колекцій фонду Наукового товариства імені Тараса Шевченка