Уряд Нідерландів розгляне грантову заявку на співфінансування Журавненського центру соціальної реабілітації дітей
Проєкт планують реалізувати у найближчі 2 роки.
Сьогодні, 12 грудня, до Львівської ОВА завітали операційний директор нідерландської організації Health Net TPO Віллем Ройсінг та представники БО HOPE UA. Спільно з очільником області Максимом Козицьким сторони обговорили процес фінансування центру соціальної реабілітації дітей у Журавно.
Нагадаємо, на початку листопада Львівська ОВА спільно з Львівською обласною радою та благодійною організацією HOPE UA підписали тристоронній Меморандум. За ним до співфінансування проєкту залучатимуть міжнародних донорів. Одним з потенційних партнерів є Health Net TPO.
«Ми працюємо в галузі охорони здоров’я, психосоціальної підтримки та ментального здоров’я в таких країнах, як Афганістан, Африка, Колумбія, Південний Судан. Ми як організація не займаємось гуманітарною допомогою, тому певний час вагалися, яким чином можемо стати партнерами України. Нам цікаво співпрацювати з регіонами, у яких вже є досвід роботи у цих напрямах. Знаємо, що на Львівщині багато ВПО, зокрема дітей, яким необхідна психологічна підтримка, тому будемо раді у цьому допомогти», – зауважив Віллем Ройсінг.
Проєкт реставраційно-ремонтних робіт КЗ ЛОР «Журавненський будинок підтриманого проживання психоневрологічного типу» планують реалізувати у найближчі 1,5-2 роки, однак для цього потрібне фінансування. Ідея полягає в тому, щоб створити на базі закладу обласний центр психічного здоров’я для дітей, які пережили психологічні травми через повномасштабну війну.
«На загальнодержавному рівні та за підтримки Першої леді Олени Зеленської впроваджується програма з підтримки ментального здоров’я «Ти як?». На рівні області діє Комплексна програма охорони психічного здоров’я та психосоціальної підтримки цивільного населення. Тобто в Україні дбають про підтримку людей, які переживають різні емоційні стани на фоні війни. З дітьми робота ще складніша, вони ще не здатні оцінювати причину свого занепокоєння чи почуття самотності. Для цього необхідна фахова допомога. Тому ми хочемо, аби в області з’явився центр, де б з дітьми зі всієї країни проводили різноманітні заняття, допомогли зрозуміти свій стан, правильно реабілітували. Разом з тим, майбутній центр потребуватиме кваліфікованих спеціалістів, адже не усі наші шкільні психологи вміють працювати з дитячими травмами, спричиненими війною. Будемо вдячні за фінансову підтримку нашого центру, адже це вклад у нашу перемогу», – наголосив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.
Орієнтовна вартість робіт становить 119 млн гривень, з них лише 30% фінансуватимуть з обласного бюджету. Відповідно до підписаного Меморандуму, решту 70% профінансують донори. Замовником усіх робіт є управління капітального будівництва Львівської ОВА.
Благодійники з HOPE UA подались на грантову програму Міністерства закордонних справ Нідерландів спільно з партнерською стороною Health Net TPO. Наразі заявка перебуває на розгляді в Уряді, який має винести рішення упродовж трьох місяців.