Відомого науковця Андрія Сибірного відзначили подякою Львівської ОВА
Науковець започаткував два проєкти для подолання раку.
У Львові відбувся міжнародний науковий семінар на тему «Актуальні проблеми біології і біотехнології». Учасниками стали зо три десятки науковців Інституту біології Національної академії наук України, вчені ЛНУ імені Івана Франка, Медичного університету імені Данила Галицького, науковці з Києва, Одеси та Жешувського університету, що у Польщі.
На завершення семінару відбулось нагородження доктора біологічних наук, професора та академіка Національної академії наук України Андрія Сибірного. Почесну грамоту науковцю від облдержадміністрації вручив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.
Відзнаку пан Сибірний отримав за вагомі досягнення у науковій, науково-організаційній, викладацькій, громадській діяльності та з нагоди 75-річчя. Ювілей припав саме на день проведення семінару, 31 жовтня.
«Маю за честь в товаристві високоосвічених людей привітати з ювілеєм видатного науковця. Пане Андрію, ви людина, яка зробила величезний внесок у розвиток галузей молекулярної генетики, клітинної біології та біотехнології дріжджів. Пишаємося тим, що багато своїх наукових здобутків ви здійснили саме на Львівщині. Цінуємо, що ви залишаєтесь в Україні та водночас налагоджуєте міжнародне співробітництво, є вчителем та наставником для багатьох світлих голів у нашій державі і за кордоном. Бажаю вам міцного здоров’я та ще багато-багато років продовжувати плідну працю на цій ниві», – зазначив Максим Козицький.
Андрій Сибірний родом із Закарпатської області. У 1965 році вступив на біологічний факультет ЛНУ імені Івана Франка, який закінчив з відзнакою через 5 років. Наукові дослідження почав робити ще в студентські роки.
Через 18 років після закінчення університету науковець очолив кафедру генетики і біотехнології рідного ВНЗ. З 1996 року викладає в Польщі, а з 2005 є завідувачем кафедри біотехнології і мікробіології Жешувського університету.
В 1990 році Андрію Сибірному надали наукове звання професора кафедри генетики і біотехнологій, в 2003 обрали членом-кореспондентом Національної Академії Наук (НАН) України за спеціальністю «біологія клітини», а в 2012 році обрали академіком (дійсним членом) НАН України за спеціальністю «біологія дріжджів».
Андрій Сибірний є відомим спеціалістом в галузях біології та біотехнології дріжджів. Він також працює в галузі медичної біотехнології. Він започаткував два проєкти для подолання такого важкого захворювання, як рак. Один стосується створення дефіциту аргініну як методу гальмування пухлинного росту. Другий – використання ефекту Варбурга для розробки нових підходів до хіміотерапії раку.
Він – автор понад 400 наукових публікацій, у тому числі 180 наукових статей (з них понад 100 у міжнародних виданнях). Автор 4 монографій, 2 методичних посібників та 24 авторських свідоцтв і патентів України, США, Японії та Південної Кореї.