На Львівщині під час форуму «Соціальні послуги підтримки» люди старшого віку та з інвалідністю розповіли про свою реалізацію
У Львівській області такий форум відбувся вже вдруге. Цьогорічне гасло «Нічого для нас без нас».
Форум «Соціальні послуги підтримки» став платформою для обговорення та аналізу важливих питань щодо інклюзії та соціальної підтримки, зокрема для людей з інвалідністю та людей старшого віку. Учасниками стали представники громадських організацій, фахівці з різних галузей, урядовці та активісти.
Під час форуму учасники порушили питання створення на Львівщині мережі центрів підтримки таких категорій населення та напрацювання заходів для покращення умов проживання людей у геріатричних установах.
Окрім цього, учасниками панельної дискусії «Жива розмова» стали люди старшого віку, які розповіли про свою реалізацію в житті:
«Я змінив своє життя кардинально після 60. Я б порадив не боятися в будь-якому віці починати щось зі самого початку. Якщо ви відчуваєте, що це ваше, то спробуйте. Не сидіть вдома, а рухайтесь, спілкуйтеся, грайте в шашки чи шахи, спілкуйтеся з людьми. Не бійтеся починати щось нове», – наголосив автор-концептуаліст Орест Сирватка.
«Інваліда з мене роблять бар'єри. Наприклад, у Великій Британії я відчував лише мовний бар’єр, так само було в Нідерландах. Саме за кордоном я почав розуміти національні будівельні норми з побудови безбар’єрного суспільства, які хочу перенести до України. Наша законодавча база вже достатньо добра, але існує потреба в зростанні свідомості та дотриманні нормативів при виконанні будівельних проєктів, щоб уникнути появи нових бар'єрів на нових об'єктах», – зазначив громадський діяч в галузі соціальної політики, прав осіб з інвалідністю, інклюзивності середовища Ярослав Грибальський.
«Я вважаю, що важливо спрямовувати зусилля на три основні напрями. По-перше, нам потрібно підвищувати освіченість суспільства про інвалідність та інклюзію. Люди повинні розуміти, що інвалідність – це не перешкода для повноцінного життя і активної участі в громаді. По-друге, важливо створювати доступні умови в громадських місцях, навчальних закладах, транспорті, щоб кожна людина могла вільно користуватися цими можливостями. По-третє, потрібно вдосконалювати законодавство, спрямоване на захист прав людей з інвалідністю та забезпечення їхньої активної участі у всіх сферах життя. Зі своєї діяльності можу сказати, що важливо також розвивати місцеві ініціативи та сприяти формуванню громадських організацій, які б підтримували та захищали права людей з інвалідністю. Інклюзія – це не лише питання фізичної доступності, але і питання відкритості та прийняття різних життєвих шляхів та можливостей», – розповіла заступниця голови організації «Стрийська міська асоціація людей з інвалідністю» Уляна Вуйк.
Більше про форум читайте за посиланням. Якщо ви не мали змоги відвідати Форум, то в доступі є запис на Youtube.
Також на форумі презентували результати дослідження та опитування людей з інвалідністю та людей старшого віку. Їх зробила команда Координаційного центру підтримки цивільного населення та Медико-психологічна волонтерська спільнота. Більше інформації – ТУТ.
Нагадаємо, перший форум «Соціальні послуги підтримки» відбувся у березні цьогоріч. Відтоді на Львівщині вдалося створити такі центри підтриманого проживання та центри дозвілля:
- Центр стаціонарного догляду с. Заболотці (вул.Шпитальна,15)
- Хоспіс. с. Міженець
- Центр стаціонарного догляду Новий Яричів (вул. Незалежності, 44)
- Центр Підтриманого проживання «ДІМ» м. Стрий (Створено БО «Карітас» за підтримки MH4U, вул. Львівська, 74)
- Центр Підтриманого проживання. вул.Маковея,4, м. Львів
- Центр Підтриманого проживання. м. Львів «Майстерня Мрій» вул. Погулянка, 9
- Центр «Назарет» (Дрогобицький район, Добрівляни)
- Заклад при релігійній громаді. с. Лопатин
- Центр дозвілля «Help Age» м. Львів, вул. Володимира Великого, 14А
- Центр дозвілля «Help Age» м. Дрогобич, вул. Володимира Великого, 5
- Центр дозвілля «Help Age» м. Новояворівськ, вул. Тараса Шевченка, 1
- Центр дозвілля «Help Age» м. Самбір, вул. Коперніка, 6
- Центр дозвілля «Help Age» м. Моршин, вул. Привокзальна, 61
- Центр дозвілля «Help Age» м. Стрий, вул. Степана Бандери, 24
- Центр дозвілля «Help Age» м. Червоноград, проспект Шевченка, 15
В області є вже понад 350 центрів надання психосоціальної допомоги. З детальним переліком локацій ви можете ознайомитись на карті.
Щоб отримати психосоціальні послуги або інші види підтримки чи стати партнером і долучитись до надання психосоціальної допомоги на Львівщині слід заповнити форму. З будь-якими питаннями також можна звертатися за контактним e-mail: medpsysocial.aid@gmail.com
Організатори події: Координаційний центр при ЛОВА, Громадська організація «Птаха України» і Медико-психологічна допомога на Головному залізничному вокзалі у Львові.
Партнери: Міністерство соціальної політики України, Представництво HelpAge International в Україні за підтримки Age International і Disasters Emergency Committee, Данська рада у справах біженців /DRC, Благодійний фонд «DiaгномеD», проєкт «Психічне здоров'я для України», Львівська обласна військова адміністрація.