Очільник Львівщини та президент міжнародної федерації «СОС Дитячі Містечка» обговорили напрями подальшої співпраці
Цьогоріч представництво федерації в Україні відзначає 20-ту річницю своєї діяльності.
Сьогодні, 25 жовтня, начальник Львівської ОВА Максим Козицький зустрівся з президентом міжнародної федерації «СОС Дитячі Містечка» Дереже Вордофа.
Нагадаємо, днями Дережа Вордофа уперше прибув на Львівщину, щоб ознайомитися з ситуацією і зрозуміти, яким чином федерація може допомогти нашій державі, щоб захистити права українських дітей. Окрім того, цьогоріч «СОС Дитячі Містечка» відзначає 20-ту річницю своєї діяльності в Україні.
Участь у сьогоднішній зустрічі також взяли Національний директор Міжнародної благодійної організації «Благодійний фонд «СОС Дитячі містечка Україна», яка є частиною міжнародної федерації і представником в Україні, Сергій Лукашов, членкиня правління «СОС Дитячі Містечка» Елла Янчур, менеджерка «СОС Дитячі містечка Україна» у Львівській області Наталія Кузяк, начальник Служби у справах дітей ЛОВА Володимир Лис та начальник Львівського обласного центру соціальних служб Ярослав Бордіян.
Дереже Вордофа наголосив, що федерація «СОС Дитячі Містчека» готова ділитися своїм досвідом, ресурсами та навичками з державними органами влади України, обов’язком яких є турбота про дітей.
«Ми готові усім, чим можемо, сприяти тому, щоб держава могла виконувати свій обов’язок (дбати про дітей – ред.). Попереду нас чекають дуже великі випробування, навіть якщо війна зупиниться сьогодні, все одно багато років доведеться працювати над відновленням інфраструктури, по поверненню біженців з-за кордону і по реабілітації дітей, які зазнали травм і страждань. Треба на це планувати і ресурси і час, бо це довга робота.
Ми закликаємо вас продовжувати нашу співпрацю, оскільки ми працюємо в багатьох країнах, приносимо досвід, компетенції, вміння з багатьох країн, і ми ними хочемо ділитися, адже у нас є капітал знань. Хочу запевнити вас, що велику дружбу, підтримку і співчуття викликає Україна зараз у світі. Ви прекрасна країна з величезними традиціями. Ви можете розраховувати на підтримку світової спільноти», – запевнив Дережа Вордофа.
Начальник Львівської ОВА подякував представникам міжнародної федерації «СОС Дитячі Містечка» за постійну допомогу і підтримку та окреслив проєкти і сфери для можливої подальшої співпраці федерації та ЛОВА. Зокрема, це потреба у залученні відповідних спеціалістів до:
- базового психологічного навчання для вчителів;
- розвитку гуртків, зокрема наукового спрямування, оскільки їх в області є вкрай мало;
- «Школа відповідального батьківства»;
- розвитку молодіжних центрів у громадах;
Також сторони домовилися продовжувати спільну роботу щодо облаштування у бібліотеках області соціальних (інтерактивних) просторів для дітей. Нагадаємо, цьогоріч за підтримки МБО «БФ «СОС Дитячі Містечка Україна» у бібліотеках Львівщини відкрили десять таких просторів.
«Наступного року ми хочемо організувати проведення базових психологічних навчань для максимальної кількості вчителів. Для того, щоб вони могли помітити, оцінити психологічний стан дитини і скерувати при потребі дитину й батьків до спеціалістів. Нам дуже потрібна саме методологічна підтримка. Дуже багато дітей стикнулися з втратою і насиллям. Вчителі спілкуються з дітьми щодня і саме вони могли б розпізнати, коли потрібна допомога. Але для цього необхідні нові знання, враховуючи реалії війни», – зазначив Максим Козицький.
Він також додав, що важливо нові проєкти запроваджувати і розвивати у громадах, оскільки більшість інституцій та осередків громадських організацій працюють у містах обласного значення, в той час як у менших містечках чи селах доступу до нових знань, тренінгів, місць підтримки, локацій для дозвілля дітей набагато менше.
Слід додати, що у Львові працює Центр укріплення сім’ї МБО «БФ «СОС Дитячі Містечка Україна», де надають підтримку опікунським, прийомним сім’ям, дитячим будинкам сімейного типу, а також сім’ям з числа ВПО. Детальніше – тут.
Довідково:
За підтримки МБО «БФ «СОС Дитячі Містечка Україна»:
- у громадах Львівської області у співпраці з Львівською ОВА на базі комунальних закладів дитячих бібліотек функціонує 10 просторів, дружніх до дітей;
- облаштували 10 кімнат матері та дитини в установах Львівської області, а саме в органах соціального захисту населення, міграційної служби, закладах охорони здоров’я та ЦНЛ;
- облаштували 2 сенсорні кімнати на базі Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру та Інклюзивно-ресурсного центру у Самборі;
- спільно з обласним центром соціальних служб організували спільні тренінги для батьків-вихователів та спеціалістів служб у справах дітей громад;
- запровадили виїзні приймальні з надання послуг бенефіціарам у громадах Львівської області.
Читайте також: Квартири для дітей без батьківського піклування: житель Соснівки отримав ключі від власного помешкання