У Добрянах реконструюють головну каналізаційну насосну станцію
Виконання робіт дозволить забезпечити якісною системою водовідведення 63 тис. населення міста Стрий та 2 тис. населення с. Добряни.
Тривають роботи з реалізації проєкту «Реконструкція головної каналізаційної насосної станції в с. Добряни Стрийського району Львівської області».
Головна каналізаційна насосна станція в с. Добряни, введена в експлуатацію ще в 1977 році, за цей час вона вийшла з ладу. На трубопроводах часто утворюються витоки, технологічне обладнання потребує заміни.
Основна ідея проєкту полягає в тому, щоб забезпечити якість та надійність роботи системи водовідведення, не допустити забруднення неочищеними стічними водами довікілля. В результаті впровадження проєкту буде проведено заміну насосного обладнання на сучасне енергоефективне, що дасть змогу надійно перекривати надходження стоків і не допустити затоплення при аварійних ситуаціях. Також замінять напірні трубопроводи протяжністю 2,44 км.
Виконання робіт дозволить забезпечити якісною системою водовідведення 20 промислових підприємств, 6 медичних та 33 освітні заклади, інші установи та організації міста, а також 63 тис. населення міста Стрий та 2 тис. населення с. Добряни.
Загальна кошторисна вартість будівельних робіт становить 43,4 млн. гривень. У цьому році роботи виконуються за рахунок коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища - 10 млн. гривень та інших джерел – 4,28 млн. гривень. Станом на сьогодні виконано земляні роботи, придбано матеріали та прокладено понад 800 метрів трубопроводів. Загалом проєкт заплановано завершити у 2024 році.
«Реалізація цього проєкту є важливою для стабілізації екологічної ситуації в регіоні. Нове сучасне обладнання гарантуватиме якісне транспортування стоків, буде унеможливлено потрапляння нечищених стоків в грунт, припинено затоплення прилеглої до каналізаційних очисних споруд території надлишковим намулом і його скид у ріку Стрий, що призведе до зменшення негативного впливу неочищених зворотних вод на якість води річок Стрий і Дністер», - зазначила т.в.о. директора департаменту екології та природних ресурсів ОВА Оксана Війтик.