На Львівщині цьогоріч таборували понад 5 тисяч юних пластунів (відео)
З початком осені пластуни у Львівській області офіційно відкрили новий пластовий рік.
Поки юнаки та юначки збираються на пластові сходини та вишколи, у Львівському пластовому центрі підбили підсумки літніх таборів. Попри виклики воєнного часу, безпекові обмеження, зменшення кількості пластових виховників, на Львівщині відбулася рекордна кількість пластових таборів різного спрямування – 75.
Цьогоріч наша область приймала пластунів з усієї України, адже багато таборових площ, які колись були придатні для проведення таборів, через воєнні дії не використовують. Коменданти таборів змушені були шукати нові території, змінювати програму. Попри труднощі, вдалося об'єднати 700 волонтерів та все ж провести таборування для 5000 дітей. Серед учасників таборів також були діти військових, внутрішньо переміщених осіб.
Провід Пласту на Львівщині спільно з Львівським обласним пластовим центром за підтримки ЛОР, Львівської обласної державної адміністрації та Управління молоді та спорту ЛОВА долучилися до організації 25 таборів. Вдалося фінансово підтримати 14 таборів, також допомогти зі спорядженням, консультаціями стосовно юридичних, логістичних та інформаційних питань.
Чимало пластунів таборували цього літа за кордоном. Пластові осередки в Польщі, Чехії, Словаччині, Австрії та інших країнах прийняли українських дітей на своїх таборах.
Важливо, що цьогоріч на Львівщині пройшло два великих табори обласного рівня: «Тінь лісу» та «Амігос». Перший табір відбувся на теренах нашої області після довгої перерви. Нова команда повернула до життя легенду табору, додала нових акцентів.
На таборі 42 учасники з з Львівської, Чернігівської, Київської, Івано-Франківської та Закарпатської областей протягом 12 днів більше дізнавалися про те, як організувати побут у польових умовах, як будувати споруди, куховарити на відкритому вогні, як складати ватру, в'язати вузли, розбиратися у фауні і флорі. Також розповідали про українські традиції, про міфологію, діти вчилися акторської майстерності, ораторського мистецтв. Учасники навіть спробували втілити в життя багато українських традицій, зокрема і всі ті, що стосуються весільних обрядів. Вони вчили весільні пісні, плели вінки, складали сценки викупу, самого церемоніалу вінчання. Також пізнавали більше звичаїв на Івана Купала.
«Важко описати, наскільки ми радіємо, що табір знову відбувся на Львівщині. Це один з флагманських таборів нашої області, про який чудово відгукуються всі пластуни. Він має насичену програму, продуману легенду. Юнаки та юначки, не просто проходять тут практичну частину пластові методи, а й вчаться бути самостійними, вчаться працювати в команді, більше вивчати свою історію, традиції. Зараз, під час війни, ми розуміємо, наскільки, нам потрібен цей зв'язок з нашими предками, з нашими історичними героями. Ми вчимося в них, ми переймаємо їхній дух, ми утверджується як єдина нація. Вдячна команді, які знайшла час, бажання та ресурси, щоб провести табір на високому рівні. Вдячна місцевій владі за сприяння», - зазначила голова Пласту у Львівській області Ольга Приходько.
Зауважимо, що напередодні старту сезону таборів, у Львівські області також відбулося 10 вишколів практичного пластування, основна мета яких підготувати дітей до участі в таборах, навчити складати наплечник, розпалювати вогонь, розкладати намети, готувати на польовій кухні, будувати таборові споруди.