До уваги правопорушників: за спалювання сухого листя передбачено штраф понад 30 тисяч гривень
Навесні та восени на Львівщині, як і в інших областях України, зростає кількість виникнення пожеж.
Значну частину складають саме пожежі в екосистемах, спричинені людською недбалістю та елементарним спалювання сухої трави.
Спалювання сухої трави призводить до руйнування ґрунтового покриву, знищення тварин і комах, які там мешкають, забруднення повітря. При спалюванні виділяється значна кількість шкідливих речовин. При горінні виділяються важкі метали, чадний газ, окис азоту й багато інших канцерогенних сполук. Деякі з них здатні загострити хронічні захворювання легенів, інші – можуть викликати онкозахворювання.
До теми: На Львівщині за спалювання сухостою притягнули до відповідальності 128 громадян.
Нагадуємо, що самовільне випалювання рослинності або її залишків є адміністративним правопорушенням і Кодексом про адміністративні правопорушення передбачено накладення штрафів:
- для громадян від 3060 грн до 12240 грн,
- для посадових осіб – від 15300 грн до 30600 грн.
«Закликаємо мешканців Львівщини не спалювати опалого листя та долучитися до боротьби з цим явищем. Якщо ви бачите, як несвідомі громадяни палять листя чи траву...поясніть, будь ласка, чому це не слід робити! Адже з листям, як правило, горить і безліч різноманітного сміття, особливо пластмасові та поліетиленові вироби, що суттєво посилює забруднення атмосфери. Кожен з нас має відстоюювати своє конституційне право на довкілля, яке безпечне для життя і здоров’я. А опале листя та рослинні залишки завжди можна перетворити у цінне добриво шляхом компостування», – зазначила т.в.о. директора департаменту Оксана Війтик.