Сказ: медики ЗУСДМЦ розповіли про боротьбу з інфекційним захворюванням

Медики ЗУСДМЦ розповіли про боротьбу з інфекційним захворюванням
Сьогодні, 28 вересня, Всесвітній день боротьби проти сказу.
Сказ - це гостре інфекційне захворювання зі стрімким пошкодженням центральної нервової системи. При появі клінічних симптомів сказ є 100% смертельним. Людина може заразитися сказом від інфікованої тварин через: укус, подряпину та мікроушкодження шкіри, потрапляння ураженої слини на слизові оболонки.
Одразу після укусу необхідно промити рану проточною водою, продезінфікувати рану антисептичним засобом на спиртовій чи йодній основі (але не перекисом водню).
Після укусу тварини не потрібно чекати симптомів. Слід негайно звернутись у медичний заклад.
Усі, хто отримав травму, нанесену твариною з підозрою на сказ або ж підтвердженим сказом, мають право отримувати безоплатну медичну допомогу. Вакцини для профілактики сказу таким особам доступні у визначених медичних закладах. Курс профілактики - 5 доз. Лікар може перервати/відмінити курс за наявності довідки ветеринара про задовільний стан тварини.
«При укусах тварин також можливе зараження збудником правця. Тому раджу батькам перевірити вакцинальний статус дитини і свій особистий, та за потреби надолужити пропущені щеплення. Зокрема, дітям щеплення проти правця роблять у 2, 4 і 6 міс з подальшою ревакцинацією у 18 міс, 6 і 16 років. Після 16 років усім дорослим слід вводити вакцину проти правця щодесять років», - зазначає епідеміолог ЗУСДМЦ Оксана Пушкарьова.