«Майбутнє України – в НАТО»: Максим Козицький взяв участь у засіданні Міжпарламентської ради Україна – НАТО
Засідання провели на Львівщині.
23 вересня у Львові відбулося засідання Міжпарламентської ради Україна – НАТО – органу Парламентської асамблеї НАТО, який контролює відносини Альянсу з Україною, звертаючи особливу увагу на парламентські аспекти оборони та політичних реформ в Україні.
Під час засідання учасники Міжпарламентської ради обговорили питання виведення співпраці між Парламентською асамблеєю НАТО та українським парламентом на більш якісний рівень. Провели засідання співголови Міжпарламентської ради – перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко та литовський журналіст, член політичної партії Литви «Союз Вітчизни – Литовські християнські демократи», колишній голова ОБСЄ Аудроніус Азубаліс.
Участь у засіданні МР «Україна – НАТО» взяв начальник Львівської ОВА Максим Козицький. У своїй доповіді на Міжпарламентській раді очільник Львівщини подякував членам МР за публічну підтримку України у війні з росією, а також наголосив, що наша держава має приєднатися до системи колективної безпеки, щоб разом протистояти викликам, які кинула росія усталеному світопорядкові.
«Збройна агресія росії проти України є для трансатлантичного співтовариства найбільш серйозною загрозою безпеці за останні роки. Територіальна анексія, а згодом повномасштабна війна, стали важливим геополітичним розривом, який показав, що росія більше не визнає загальновстановлені світові норми і право.
Наша країна ціною героїчного спротиву та самопожертви робить все, щоб зупинити агресора, проте належну відсіч у цій боротьбі можна дати лише у союзі з НАТО. Поглиблена невійськова співпраця з НАТО дозволить Україні наблизитися до стандартів Альянсу, здійснити внутрішні демократичні перетворення та підвищити ефективність цивільних секторів безпеки нашої країни.
Так, майбутнє України – в НАТО. Наша держава має приєднатися до системи колективної безпеки, щоб разом протистояти ворогу. Вступ України до НАТО стане платформою для формування оптимальної моделі національної безпеки та стабільного розвитку.
Ми вдячні країнам-членам Альянсу за рішучий осуд жорстокої і неспровокованої загарбницької війни росії проти України, за допомогу та за цілковиту підтримку невіддільного права України на самооборону і вибір власних механізмів безпеки», – зазначив Максим Козицький.
Співголови Міжпарламентської ради Олександр Корнієнко та Аудроніус Азубаліс домовились запропонувати нові практичні заходи на наступній щорічній сесії Асамблеї в Копенгагені.
«Ми хочемо зміцнити партнерство між Парламентською асамблеєю НАТО та Верховною Радою України. І хочемо підтримати реформи, які приведуть Україну до НАТО.
Під час нашої зустрічі ми також повторили інші важливі заклики, зокрема:
- лідери країн Альянсу мають ухвалити сміливі стратегічні рішення щодо членства України в НАТО на Вашингтонському саміті у 2024 році;
- більше країн мають підтримати Формулу миру Президента України;
- росія має бути притягнута до відповідальності за злочин агресії;
- санкції проти рф мають бути збережені та розширені, щоб підірвати її здатність продовжувати воєнні дії», – підкреслив Олександр Корнієнко.
Аудроніус Азубаліс додав, що країни-члени Альянсу та партнери повинні підтримувати Україну на шляху до перемоги.
«Зараз я відчуваю, що деякі країни втомлені і виснажені через тиск громадськості, і це зрозуміло, але ми мусимо чітко усвідомлювати, що відбудеться, якщо ми не будемо підтримувати Україну до її перемоги – на українських умовах, тоді нам слід чекати на путіна – бо якщо війна заморозиться, путін може проголосити свою перемогу.
Парламентська Асамблея Україна – НАТО є щирим і відданим другом України. Ми повинні нарощувати нашу підтримку, щоб допомогти Україні здобути мир і відбити брутальну агресію щодо неї – скільки б це не тривало – аж до перемоги України», – зазначив Аудроніус Азубаліс.
Також, під час перебування на Львівщині, члени Міжпарламентської ради відвідали центр реабілітації та протезування Superhumans Center.
Додамо, що у червні 2019 року у Львові також відбувалося засідання Міжпарламентської ради Україна – НАТО. Під час головної частини засідання учасники обговорили, зокрема, питання посилення співпраці України з НАТО, стан реформування оборонного сектора України, прогрес імплементації річної національної програми та українського законодавства у сфері національної безпеки. Особливу увагу приділили питанню гуманітарної та безпекової ситуації на сході України.
Довідково:
*У 2002 році Парламентська асамблея НАТО (форум, на якому парламентарі країн-членів НАТО та країн-партнерів зустрічаються для розгляду питань, що становлять взаємний інтерес) вирішила вивести свої відносини з Україною на новий рівень, створивши Міжпарламентський комітет Україна-НАТО, а пізніше – Міжпарламентську раду.
Міжпарламентська рада Україна-НАТО здійснює парламентський контроль за реалізацією стратегії євроатлантичної інтеграції як самостійно (через Спеціальну парламентську комісію з моніторингу виконання Плану дій Україна-НАТО), так і спільно з Парламентською асамблеєю.
Читайте також: Львівщину відвідав міністр закордонних справ Великої Британії