На Львівщині для аграріїв відбулась масштабна міжнародна конференція щодо викликів галузі та можливостей для співпраці у час війни
Під час конференції з десяток агровиробників Львівщини представили свою продукцію.
Департамент агропромислового розвитку спільно з Львівською Аграрною палатою організували міжнародну конференцію «Нові виклики та можливості для співпраці в аграрній галузі у час війни. 25 років разом з Львівською Аграрною палатою».
Захід відбувся на базі Львівського національного університету природокористування. Долучились до заходу більше сотні учасників – представників влади, органів місцевого самоврядування, експертів проєктів та програм міжнародної технічної допомоги, аграріїв, фермерів області.
«Львівщина дійсно аграрна область. Тут розміщені 2,8% площ сільськогосподарських земель від загальної кількості в Україні, на яких виробляють 4% від усього валового продукту. Це свідчить, що ми господарюємо правильно, завдяки усім, хто працює в сільському господарстві. Львівська ОВА теж немало докладається до таких результатів. З року в рік Львівщина є лідером серед областей України, яка спрямовує з місцевого бюджету найбільший фінансовий ресурс на підтримку аграріїв. Маємо хороші показники приросту великої рогатої худоби, розвивається ягідництво тощо. Львівщина має чим похизуватися в сільському господарстві. Велике дякую нашим колегам з Польщі, які тут присутні, з інших країн Євросоюзу, які у час війни нам допомагають посадковим матерілом, діляться досвідом з нашими аграріями. Також вдячний нашим виробникам за ефективну роботу», – наголосив заступник начальника Львівської ОВА Юрій Бучко.
Захід поділили на декілька панельних дискусій. В межах першої панелі виступили почесні гості з Республіки Польща. Вони розповіли присутнім про міжнародний досвід розбудови аграрних палат та можливості для Львівщини, наголосили на умовах для розвитку сільськогосподарського виробника на території сусідньої держави, а також окреслили умови кредитування та дотування.
Зокрема з доповіддями виступили Густав Єдреєк, Президент Любельської ізьби Рольнічої, Річард Розвадовскі, Ключовий експерт проекту ЄС «Інституційна та політична реформа дрібномасштабного сільського господарства в Україні» (IPRSA), Іван Вишневський, Заступник керівника Проекту USAID Кредитування сільськогосподарських виробників (КЕП)» в Україні.
Друга панель стосувалась можливостей для розвитку сільських територій та роль аграрних палат у впровадженні земельної реформи.
«На Львівщині продовжується трансформація особистих селянських господарств в сімейні фермерські господарства. Якщо у 2022 році було зареєстровано 43 нових сімейних ферм, то за І півріччя 2023 року - 26. За кількістю сімейних ферм Львівщина є лідером серед регіонів України. Хочу також наголосити, що Львівщина є лідером серед областей України, яка спрямовує з місцевого бюджету найбільший фінансовий ресурс на підтримку аграріїв. Зокрема, у 2023 році на підтримку АПК з обласного бюджету спрямували майже 48 мільйонів», – наголосила у своєму виступі директорка департаменту АПР Тетяна Гетьман.
В ході заходу учасники заходу отримали інформацію щодо нової програми сільськогосподарського кооперативу «Відродження села», що діє у Золочівському районі, а також нового проєкту з переробки, що впроваджується на теренах Вінницької області.
Під час конференції з десяток агровиробників Львівщини представили свою продукцію. Домашній сир, натуральна пастила, фрукти з власного саду, соки, м’ясні смаколики, солодощі, мед, чай – усім цим охочі могли поласувати, тим самим дізнатись більше про місцевих агровиробників.
В межах конференції дев’ять громад Карпатського регіону Львівщини, Львівська Аграрна Палата та Львівський національний університет природокористування підписали тристоронній Меморандум. Він має на меті посилити співпрацю сторін в питанні підвищенняправової свідомості та інформування громадян з питань захисту біорізноманіття транскордонних територій України та Польщі від популяції борщівника Сосновського «NoHeracletum UA&PL».