У Миколаєві на Стрийщині оновили бібліотеку у межах нового проєкту Львівської ОВА «Модель сучасної бібліотеки»
У серпні-вересні 2023 року проєкт передбачає відкриття 8 осучаснених бібліотечних просторів. Загалом оновлять 20 бібліотек.
Учора, 12 вересня, у бібліотеці міста Миколаїв Стрийського району відкрили оновлений бібліотечний простір у Миколаївській центральній бібліотеці.
Це вже друга бібліотека, в якій облаштували такий простір в межах нового проєкту Львівської ОВА «Модель сучасної бібліотеки». Реалізовує проєкт департамент з питань культури, національностей та релігій ЛОВА.
Нагадаємо, пілотний проєкт «Модель сучасної бібліотеки» реалізовується у 20 громадах області у співфінансуванні з обласного бюджету (2 млн грн) та місцевих бюджетів (8 млн 625 тис. грн) – таким чином кожна бібліотека отримує 100 тисяч гривень, які використовує спільно з громадою для оновлення бібліотечного простору.
У межах проєкту у Миколаївській центральній бібліотеці, за кошти обласного та місцевого бюджетів, виконали необхідні ремонтні роботи – замінили внутрішні мережі електропостачання, встановили металопластикові вікна, пофарбували стіни, встановили віконні жалюзі, уклали килимове покриття (ковролін), провели монтаж декорацій, закупили м’які дивани, виконали настінні розписи, встановили LED лампи, оновили бібліотечний фонд.
Колектив та відвідувачі бібліотеки організували урочисте відкриття оновленого простору. Участь у заході взяли, зокрема, заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко та керівництво департаменту з питань культури, національностей та релігій ЛОВА.
«Діти завжди хотітимуть відвідувати сучасну комфортну бібліотеку, де буде затишно, цікаво, де будуть організовувати креативні заходи і де вони зможуть реалізуватися свої вміння і здобувати нові навики. Якщо ми не будемо навіть зараз, під час війни, оновлювати бібліотеки чи реалізовувати інші проєкти для дітей, діти будуть більше часу проводити у гаджетах, ми позбавимо їх можливості розвивати творчість і мати якісне дозвілля, і з користю проводити час серед однолітків. В школі неможливо осягнути все, дитині потрібне дозвілля. Тому у кожній громаді повинна бути якісна бібліотека, де дитина займатиметься чимось цікавим для себе», – зазначив Іван Собко.
З нагоди відкриття оновленого простору юні читачі бібліотеки представили танцювальні та вокальні номери, декламували вірші та поставили театральну виставу «Бабуся і кіт».
У серпні-вересні 2023 року у межах проєкту «Модель сучасної бібліотеки» планується відкриття 8 осучаснених бібліотечних просторів:
- КЗ «Публічна бібліотека Бібрської міської ради» (м. Бібрка);
- бібліотека с. Нижнє Висоцьке Боринської ТГ;
- бібліотека с. Чишки Давидівської ТГ;
- «Миколаївська Центральна бібліотека Миколаївської ЦБС» (м. Миколаїв);
- бібліотека філія с. Гамаліївка Мурованської сільської ради ТГ;
- бібліотека с. Волосянка Славської ТГ;
- бібліотека с. Тростянець Тростянецької ТГ;
- бібліотека для дітей КЗ «Публічна бібліотека» м. Новояворівська.
Ще у 12 громадах проєкт реалізують до кінця 2023 року.
Станом на сьогодні вже відкрили оновлений бібліотечний простір у публічній бібліотеці м. Бібрка.
Читайте також: На Львівщині відкрили вже десятий інтерактивний простір для дітей у межах співпраці ЛОВА з БФ «СОС Дитячі містечка України»
Довідково:
У Миколаївській центральній бібліотеці також діє інтернет-центр, який доступний для користування усім жителям Миколаївської громади.
Кожного року у Миколаєві проводиться Книжкова толока, на якій збираються письменники з усіх куточків України. Цьогоріч Книжкова толока проводилась саме у Миколаївській центральній бібліотеці.
У межах Всеукраїнського форуму військових письменників бібліотека проводить зустрічі з військовими письменниками.
Окрім того, вже стало доброю традицію проводити зустрічі з українськими письменниками і письменницями Світланою Талан, Володимиром Шовкошитним, Людмилою Охріменко.
Бібліотекарі, окрім своєї основної роботи, виготовляють основи та плетуть маскувальні сітки, лісовички для військових. Для всіх охочих навчитися плести сітки проводяться майстер-класи.