Безпечність проходження навчального сезону, захворюваність на кір та лептоспіроз: відбулась обласна комісія ТЕБ і НС
Зокрема розглянули питання вакцинації, пожежної безпеки і заходів цивільного захисту в закладах освіти.
Сьогодні, 7 вересня, під головуванням першого заступника начальника Львівської ОВА Андрій Годика провели засідання обласної комісії техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Центральне питання – безпечність проходження навчального року.
Зокрема розглянули питання вакцинації, пожежної безпеки і заходів цивільного захисту в закладах освіти.
Як розповіла Генеральний директор Державної установи «Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» Наталія Іванченко у березні комісія ТЕБ і НС затвердила План заходів щодо недопущення спалаху кору на теренах Львівщини і на державному рівні прийняли прийняте рішення розпочати наздоганяючу catch-up кампанію, тобто провакцинувати тих діток, які з певних причин не отримали своєї дози вакцини від кору, епідемічного паротиту та краснухи. Держава надала вакцину.
«Коли ми проводили підрахунок скільки таких дітей є на Львівщині, виявилося, що 22 тисячі, враховуючи ВПО. Компанія мала закінчитися до початку навчального року. Але станом на 1 вересня на Львівщині вакциновані лише 31% з тих дітей, які б мали бути вакциновані. Також ми маємо ще 5 випадків лабораторно підтвердженого кору серед дорослих, тобто передумови до поширення хвороби є», - зазначила Наталія Іванченко.
Відтак, керівники районів, голови міських, селищних, сільських територіальних громад мають вжити заходи щодо підвищення рівня охоплення профілактичними щепленнями населення на підпорядкованій адміністративній території.
Своєю чергою «Львівський обласний центр контролю та профілактики Міністерства охорони здоров’я України» - на постійній основі проводити моніторингові візити та додаткові зустрічі з керівниками закладів охорони здоров’я, де має місце низьке охоплення вакцинацією та здійснювати активну промоцію вакцинації дитячого населення проти кору, епідемічного паротиту та краснухи, у тому числі серед організованих колективів.
Також керівники територій мають вжити невідкладних заходів спрямованих на покращення протипожежного стану закладів освіти розташованих на території Львівської області, шляхом усунення порушень вимог пожежної та техногенної безпеки, виявлених під час проведення заходів з прийому готовності закладів освіти до роботи в новому 2023/24 навчальному році. Департамент освіти і науки Львівської ОВА розробить комплексну програму щодо забезпечення цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки закладів освіти розташованих на території Львівської області. Окрім цього, сформує та затвердить Регіональний план заходів щодо створення класів безпеки на 2023/2024 роки.
В межах засідання комісії розглянули питання забезпечення укриття учасників навчального процесу, працівників та відвідувачів медичних закладів у об’єктах фонду захисних споруд цивільного захисту та приведення їх у стан готовності до використання та забезпечення пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту об’єктів енергетики.
Також проговорили питання епідемічної ситуації із захворюваності населення на лептоспіроз, яка склалася у Львівській області у серпні 2023 року.
Так, за 7 місяців цього на Львівщині зареєстрували 6 випадків лептоспірозу проти 3-х за аналогічний період 2022 року, що 2 рази більше. Проте впродовж серпня 2023 року зареєстрували ще 15 випадків лептоспірозу згідно з первинних діагнозів, з яких на сьогодні лабораторно підтверджені - 7 випадків.
Смертельних випадків від лептоспірозу - 4 за 2022 рік та 1 випадок неуточненого лептоспірозу у 2023 році.
У 2023 році випадки лептоспірозу реєструвались в усіх районах області, окрім Золочівського, зокрема:
Львівський район - 11 випадків (50%)
Стрийський район - 5 випадків (25%)
Яворівський район - 2 випадки (10%)
Самбірський. Дрогобицький та Червоноградський райони - по 1 випадку (по 5%).
За даними епідеміологічних розслідувань, шляхами передачі інфекції при лептоспірозі у 2023 році є:
- контактний (контакт пошкоджених ділянок шкіри з інфікованими об'єктами, поверхнями) - 57 % (12 випадків):
- водний (купання в водоймах, рибальство) - 38 % (8 випадків)
- харчовий (споживання інфікованих продуктів) - 5 % (1 випадок).
Начальникам районних військових адміністрацій, головам об'єднаних територіальних громад, керівникам підприємств, установ та організацій усіх форм власності доручили:
- забезпечити на територіях населених пунктів, у місцях масового відпочинку населення та рекреаційних зонах систематичне проведення дератизаційних заходів з метою зменшення чисельності мишовидних гризунів та зниження ризику інфікування населення.
-забезпечити утримання в належному санітарному стані територій населених пунктів, місць масового відпочинку населення, рекреаційних зон, проведення дезінфекційних та дезінсекційних заходів, постійної дезінфекції сміттєзбірних контейнерів та майданчиків.
- забезпечення проведення суцільної дератизації та профілактичної весняної та осінньої дезінфекції води джерел нецентралізованого питного водопостачання населення.