У ЗУСДМЦ відкрили сучасний амбулаторний простір
Проєкт вдалося реалізувати коштами благодійників.
Сьогодні, 7 вересня, з Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медичному центрі відбулося урочисте відкриття сучасного амбулаторного простору. Нову амбулаторію створили у Клініці дитячої онкології та трансплантації кісткового мозку. На втілення проєкту витратили понад 3 мільйони гривень. Кошти для лікарні залучили БФ «Таблеточки» та Всеукраїнський благодійний фонд «АТБ» в межах всеукраїнської акції «Мене це стосується! А тебе?», яка відбулася в 2021 році у мережі магазинів «АТБ».
Відкритий амбулаторний простір складається з трьох функціональних кабінетів, зони рецепції з медичним реєстратором, який координує потік пацієнтів, маніпуляційної кімнати, просторого залу очікування та дитячої зони, архіву для документів та гігієнічної кімнати. Над проєктом працювали близько року.
«Цей медичний заклад, після прийняття відповідного рішення обласної ради, спільно з львівським Охматдитом стане єдиною, потужною надкластерною дитячою лікарнею. Ми впевнені, що рівень цього закладу наблизиться до Охматдиту, який знаходиться в Києві та зможе з ним проводити здорову конкуренцію у наданні якісних медичних послуг для діточок з усієї України. Тут працюють неймовірно фахові та самовіддані медики, тому ми покладаємо великі надії на подальший розвиток цієї установи, а втілення цього проєкту є лише тому підтвердженням. Я вдячний усім, хто долучився до втілення цього проєкту в життя, адже здоров'я усіх наших дітей є запорукою благополуччя цілої країни у майбутньому», – зазначив заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко.
У лікарні зауважили, що значна частка пацієнтів, що потребують простих маніпуляцій чи введення «одноденної» хіміотерапії, зможуть отримати її одразу, не піднімаючись у стаціонарне відділення Клініки дитячої онкології та трансплантації кісткового мозку. Медики кажуть, що це життєво важливо для пацієнтів стаціонару, які мають слабкий імунітет через лікування раку, бо суттєво мінімізує їхній контакт із потенційним джерелом інфекцій.
Виконувач обов’язків директора центру Роман Кізима розповів, що за один день до 20 дітей зможуть проходити курси хіміотерапії в новому амбулаторному просторі.
«Одним з наших багатьох проєктів з фондом Таблеточки стало створення амбулаторного простору для онкохворих дітей. До нас приїжджають дітки з усіх регіонів України, а тих просторів, які є відведеними для клініки дитячої онкології є недостатньо. У нас перебувають різні діти: частина з них потребує індивідуального лікування, а інші змушені перебувати у лікарні упродовж тижнів, тому для того, щоб роз'єднати хворих різного ступеня важкості ми зробили окремо відведений простір. Ми облаштували його відповідно до усіх вимог, а також ці приміщення забезпечені генераторами додаткового живлення», – зазначив Роман Кізима.
Для батьків маленьких пацієнтів приємністю є обладнана дитяча зона. Тут малеча зможе розважитись і без істерик та сліз перенести складність очікування.
«Наш благодійний фонд реалізував досить багато національних акцій, але ця ініціатива була надзвичайною як за масштабами та колом однодумців, так і за місією, яку ми поставили перед собою. Вкрай важливо, що пори війну, яка триває зараз, нам вдалося завершити цей проєкт. Я дуже вдячним усім, хто долучився до цієї акції та своїми внесками втілили мрію цього закладу в реальність. Лише системна та злагоджена робота, а також формування широкого кола однодумців дозволяє реалізовувати проєкти будь-якого рівня складності», – сказав Сергій Демченко, начальник управління з корпоративних комунікацій АТБ, директор всеукраїнського благодійного фонду АТБ.
Виконавчий директор благодійного фонду «Таблеточки» В’ячеслав Биков подякував усім покупцям магазину «АТБ», які долучилися до всеукраїнської акції «Мене це стосується! А тебе?».
«Внаслідок повномасштабного вторгнення з'явилося багато нових викликів, але водночас важливо не забувати за існуючі. Ми боремося за наше майбутнє, тому наш фонд продовжує фокусуватися на реалізації проєктів пов'язаних з дитячою онкологією, щоб у наших захисників було до кого повертатися. Дуже важливо пам'ятати про виклики, які ми мали раніше, та не збавляти темпу у їх вирішенні. Ми воюємо з зовнішнім ворогом та разом з тим продовжуємо нашим дітям допомагати у швидкому одужанні. Я дуже радий, що цей центр продовжує розвиватися та є відкритим до нових проєктів», – резюмував В’ячеслав Биков.
Додамо, амбулаторія повинна полегшити працю медиків Клініки дитячої онкології та трансплантації кісткового мозку. Завдяки медичному реєстратору, який реєструватиме пацієнтів та працюватиме з документами, фахівці зможуть максимально зосередитись на роботі з хворими, а просторий архів дозволяє зберігати усю необхідну медичну документацію в одному місці та швидко віднаходити потрібні документи.