Аграрії можуть отримати компенсацію до 100 тисяч за облаштування робочих місць для працівників з інвалідністю
Компенсуватися будуть витрати на придбання роботодавцем допоміжних засобів для облаштування робочого місця для особи з інвалідністю.
Уряд компенсуватиме роботодавцям витрати на облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю І та ІІ груп в розмірі до 100,5 тис. грн. Відповідне рішення було ухвалене на засіданні Кабінету Міністрів України 22 серпня 2023 року.
Про це повідомляє департамент агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації з посиланням Львівський обласний центр зайнятості.
Передбачається надання компенсації роботодавцям за облаштування робочих місць:
- для осіб з інвалідністю І групи - до 100,5 тис. грн (15 мінімальних зарплат);
- для осіб з інвалідністю ІІ групи - до 67 тис. грн (10 мінімальних зарплат).
Компенсуватися будуть витрати на придбання роботодавцем допоміжних засобів для облаштування робочого місця для особи з інвалідністю, зокрема:
- меблів, транспортерів для піднімання сходами з електроприводом;
- допоміжних засобів для позиціонування курсора та тактильних комп’ютерних дисплеїв;
- брайлівських клавіатур та портативних пристроїв;
- підйомних платформ для робочих місць;
- допоміжних засобів для відтворення звуку.
Фінансування компенсації здійснюватиметься за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.
Для отримання компенсації роботодавець подає центру зайнятості за місцем провадження його господарської діяльності в паперовій або електронній формі:
- заяву щодо надання компенсації;
- копії документів, які підтверджують працевлаштування особи з інвалідністю та придбання роботодавцем допоміжних засобів для облаштування робочого місця.
Заява подається роботодавцем протягом 90 календарних днів з дня працевлаштування особи з інвалідністю. Таку заяву також можна подати засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг – через Портал Дія.
Рішення про надання або відмову в наданні компенсації приймається регіональним центром зайнятості протягом 10 робочих днів з дня подання документів. Компенсація виплачується роботодавцю протягом п’яти робочих днів з дня прийняття рішення про надання компенсації на його банківський рахунок, який зазначений у заяві.
«Через повномасштабну війну зростає кількість людей з інвалідністю. Багато з них молоді та працездатного віку, які повернувшись з війни мають бажання працювати. Така фінансова компенсація з однієї сторони підтримає роботодавців, з іншої - сприятиме у створенні робочих місць особам з інвалідністю, аби вони могли працювати в комфортних умовах. Треба зауважити, що хитрувати, подаючи заявку на компенсацію не вартує, особливо, що стосується повторного працевлаштування осіб. Компенсація не надається, якщо особа з інвалідністю протягом 180 календарних днів, що передують дню її працевлаштування або що передують дню набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2023 р. № 893 перебувала у трудових відносинах з роботодавцем, який подав заяву», - наголосила директор департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Тетяна Гетьман.
Більш детальніше з Постановою КМУ, Порядком компенсації, зразком заяви про надання компенсації фактичних витрат за облаштування робочого місця працевлаштованої особи з інвалідністю та визначеним переліком допоміжних засобів для облаштування робочого місця можна ознайомитись на Урядовому порталі за посиланням: https://www.kmu.gov.ua/npas/deiaki-pytannia-nadannia-robotodavtsiam-kompensatsii-faktychnykh-vytrat-za-s893-220823