Упродовж серпня у координаційних центрах надали понад 4 тисячі послуг

Координаційний Центр
Загалом від початку року у координаційних центрах надали понад 47 тисяч послуг, а за весь період - 57 тисяч.
У громадах Львівської області від початку року людям надали майже 24 тисячі послуг психосоціальної допомоги, яка включає різні види допомоги, які надають в офісах КЦ з минулого року : психологічна, гуманітарна, юридична, фінансові програми від міжнародних партнерів для осіб, які підпадають під програми підтримки.
Більше про можливості отримання психосоціальної послуги на карті перескерувань Львівщини читайте за посиланням.
Внутрішньо переміщені особи з громад отримали понад 2,5 тисяч юридичних консультацій. Завдяки роботі психологів координаційного центру та фахівців міжнародних партнерів надали майже 21 тисячу психологічних послуг.
«24 громадські організації, представники міжнародних партнерів надають фінансову, гуманітарну, юридичну, медичну, цільову допомогу людям з інвалідністю. Завдяки збільшенню кількості координаційних центрів в громадах області вдалося на 25% збільшити кількість медичної, юридичної, гуманітарної допомоги у найвіддаленіших громадах області, а це близько 700 осіб у громадах що отримали цільову допомогу», – зазначила радниця начальника Львівської ОВА, а також голова Координаційного центру підтримки цивільного населення при ЛОВА Галина Бордун.
З нових партнерів, які долучились до роботи координаційних центрів: «Міжнародна Організація з Міграції» у напрямку відновлення житла та грантових можливостей для громад, ГО "Маленькі Перемоги" у напрямку роботи з людьми з інвалідністю та співпраці з Інклюзивно-Ресурсними центрами області, БО «Гора Добра» у напрямку допомоги спецзасобами для військових та людей з інвалідністю, Центри Зайнятості області – з державною програмою компенсації отримання особами з громад перспективних професій в учбових закладах області, мобільні бригади від клініки "IQMED" з програмою первинного медичного огляду.
З гуманітарною допомогою впродовж місяця в області у координаційних центрах працювали: БО "Угорська Екуменічна служба", БО "Шпиталь Шептицького", БО "Право на Захист", БО "Прем'єр Уржанс", Яворівське РО "Товариства Червоного Хреста України", БО"Solidarites International" , БО "Карітас "Стрийської Єпархії, ГО "Соняшник" , ГО Центр "Жіночі Перспективи", клініка "IQMED", РО "Товариство Червоного Хреста України", БО "HelpAge", БФ "Єзуїтська служба біженців в Україні".
Психологічні потреби для людей у громаді допомагали вирішувати: Психологи у координаційних центрах за підтримки БО «Міжнародний Медичний корпус», БО "Прем'єр Уржанс", БО "Мальтійська служба допомоги України" , БО "Людина в біді", БО "Рокада", БО "Карітас-Львів", а також психологи у кожному координаційному центрі району.
Юридичну допомогу надавали: БО "Данська рада у справах біженців", БО «Людина в біді», БО " Норвезька Рада у справах біженців " , БФ "Право на захист", БО "Карітас Стрийської Єпархії"
Психологічну допомогу надавали: практичні психологи у Координаційних центрах, БО "Прем’єр Уржанс", БО "Людина в біді", БО "Мальтійська Служба допомоги України", БО "Рокада", Бо "Право на Захист", Центри зайнятості в районах області, БО «Мальтійська служба допомоги України».
Також важливою є робота психологів «Міжнародний Медичний Корпус» International Medical Corps у координаційних центрах з надання первинної психологічної допомоги. "Організація «Міжнародний Медичний Корпус» є стратегічним партнером, за допомогою якого здійснюється надання допомоги в координаційних офісах Львівщини, та членом робочої групи з написання програми психічного здоровʼя" В трьох районах Львівщини в партнерстві з "HelpAge-Ukraine" та медико-психологічною допомогою розпочався проєкт з аналізу та моніторингу потреб людей старшого віку та людей з інвалідністю. Станом на серпень цього року 6586 мешканців прихистків на Львівщині, з них 950 осіб з інвалідністю, потребують підтримки.
«Гуманітарна допомога, ліки, продукти харчування – основні потреби. Юридична допомога та спеціальні засоби також необхідні. Важлива соціалізація людей та навчання фахівців для центрів догляду. Ми прагнемо покращити якість життя мешканців, надаючи практичну допомогу», – резюмувала Галина Бордун.
Долучайтеся до опитування людей старшого віку та людей з інвалідністю.
Детальніше – тут.
Анкета для отримання допомоги в Координаційному центрі при ЛОВА за посиланням.
Долучитись до партнерства в координатних центрах можна після заповнення форми.
Нагадаємо, Центри координації були створені з ініціативи Максима Козицького з 2022 року , а цього року після прийняття Постанови КМ 470 координуються ще з Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.