На Львівщині внаслідок невдалого стрибка у басейн підлітка госпіталізували зі спінальною травмою
Якщо ушкоджується спинний мозок, розвиваються важкі неврологічні ураження – від паралічу тіла й порушення чутливості до повної відмови тазових органів та зупинки дихання.
«Спека в Україні триває, а тому найкращим відпочинком є відпочинок біля відкритих водойм. Щоб дозвілля не обернулося трагедією, закликаємо вас НЕ НЕХТУВАТИ елементарними правилами поведінки на воді та говорити про це з дітьми!», – зазначають у Львівському обласному центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.
Так, на території одного з відпочинкових комплексів Львівщини, як інформують у Центрі, у минулі вихідні внаслідок стрибка в басейн травмувався підліток.
14-річного хлопця зі спінальною травмою медики Центру госпіталізували в одну з дитячих лікарень Львова. Невдалий стрибок у воду призвів до отримання хлопцем черепно-мозкової травми, спінальної травми та спінального шоку*.
«Травма пірнальника» вважається вкрай небезпечною через особливий механізм її отримання: це ураження шийних хребців та спинного мозку внаслідок удару головою об дно водойми. Така травма вважається вкрай небезпечною через особливий механізм отримання, а також відсутність ефективного лікування.
Якщо ушкоджується спинний мозок, розвиваються важкі неврологічні ураження – від паралічу тіла й порушення чутливості до повної відмови тазових органів та зупинки дихання.
*Одразу після травми розвивається так званий спінальний шок. Внаслідок травм відбуваються глибокі динамічні зміни в нервових клітинах і складних структурах спинного мозку: тимчасове пригнічення всіх функцій нервових клітин, втрата провідності нервових волокон, припинення рефлекторної діяльності спинного мозку. Глибина і тривалість шоку залежать від тяжкості травми.