Максим Козицький зустрівся з учасниками проєкту «Почуй лікаря»
В межах проєкту цьогоріч вперше провели навчальний інтенсив — «Літню школу».
У липні на Львівщині у форматі зустрічей з експертами та однодумцями стартувала літня школа «Почуй лікаря».
Так, у межах однойменного проєкту студенти-медики у форматі лекцій розповідають школярам про основи здорового способу життя, профілактику виникнення найбільш поширених хвороб та важливість піклування про своє здоров’я. Перед проведенням лекцій студенти проходять навчання від експертів проєкту (лікарів, викладачів тощо).
До теми: У липні стартує літня школа «Почуй лікаря»: як стати учасником
Як розповіла радниця начальника Львівської ОВА, керівниця проєкту «Почуй лікаря» Галина Бордун, цьогоріч таку школу провели вперше. Це так званий інтенсив, під час якого для учасників проєкту організували 20 лекцій з медичними експертами. Літня школа передбачала офлайн-зустрічі, аби вже у вересні учасники змогли долучитися до практичної частини — лекцій у школах Львівщини. Серед тем: серцево-судинні захворювання, гінекологія та статеве дозрівання, травми, домедична допомога, ментальне здоров'я.
А вже сьогодні випускники та експерти школи мали змогу поспілкуватись з начальником Львівської ОВА Максимом Козицьким.
Говорили про те, чому очільник області обрав фах медика, якою є сьогодні медична сфера, робочі цілі, безбар’єрність, здоровий спосіб життя тощо.
- про розвиток медицини
«Як на мене медична сфера рухається у правильному напрямі. І я задоволений з того, як зараз виглядає НСЗУ і надання послуг. Є конкурентне середовище і кошти йдуть за пацієнтом в медичний заклад. Це — правильний підхід. Якщо говорити про перспективи, думаю, що за 5 років в медичній галузі будуть ще більше цінуватись знання та професіонали своєї справи. Хто буде встигати за знаннями, той буде успішним», — зазначив Максим Козицький.
- про робочі цілі
«Коли ти голова обласної адміністрації, ти відповідаєш за дуже багато сфер. І переважно результати не залежать від тебе, а залежать від того, як люди виконують свою роботу. Мені б хотілось, щоб наше суспільство ставало здоровішим. Хоча це дещо медичний термін, але він правильно передає бачення. Здорове суспільство — здорові ідеї, правильні цілі, хороші результати. За ці три роки я бачу зміни у суспільстві. Здорове суспільство — це питання допомоги одне одному в єдності, таке громадянське суспільство ми маємо і воно зростає».
- про проект «Почуй лікаря»
«Почуй лікаря» — це крутий проєкт. Адже коли ми говоримо про лікарів, медицину, лікарні, ми переважно говоримо про хвороби. В нашій підсвідомості лікар — це спеціаліст, до якого звертаємось, коли вже болить, а насправді лікар — це той, хто дарує здоров'я. І потрібно змінювати оце бачення. «Почуй лікаря» — це якраз про здоров'я, адже це про те, щоб почути лікаря і бути здоровим. Це основна мета медицини».
- про пріоритети в роботі
«Сьогоднішні події — це виклик, який треба пройти і допомогти всім, хто цього потребує. Пріоритетними в роботі є безпека, медицина, соцзахист, робота з ветеранами, людьми з інвалідністю».
- про безбар’єрність, реабілітацію
«Безбар'єрні простори — можливість для будь-якої людини почувати себе комфортно в будь-якому просторі. Це і про усунення фізичних перешкод, і про ставлення одне до одного».
- про психічне здоров'я
«На жаль, сьогодні в суспільстві і досі існує пересторога, що коли людина звертається до психолога, це вважається слабкістю. Це — неправильно. Наше завдання — збільшити коло людей, до яких можна звернутися із психологічною потребою, а також тих, хто буде поруч і таку потребу помітить та зможе підказати, куди звернутись. Має бути нормою в суспільстві запитати «Ти як?» чи піти на консультацію до психолога або психотерапевта, якщо є така потреба».
- про рівень медпослуг
«В нас дуже хороший рівень медпослуг. Нам не потрібно чекати 2-3 місяці, щоб попасти на прийом до вузькоспеціалізованого фахівця. Маємо цінувати державу і тих людей, які надають ці послуги. Якщо говорити про розвиток медицини, то мені було б цікаво зробити Львівщину меккою медичного туризму. Для цього також потрібно розвивати науку», — зазначив Максим Козицький.
Очільник області подякував кожному, хто сьогодні є частиною команди проєкту «Почуй лікаря».
Зазначимо, що загалом проєкт «Почуй лікаря» за три роки діяльності охопив понад 11 тисяч дітей. За цей період близько 150 студентів-волонтерів провели у навчальних закладах області більше ніж 300 лекцій на тему здоров’я. Серед тих, на які був найбільший запит: серцево-судинні захворювання, домедична допомога, травми, статеве дозрівання, психічне здоровʼя, вакцинація, здорове харчування.
Аби запросити фахівців «Почуй лікаря» із тренінгом у ваш заклад освіти, заповнюйте форму: https://bit.ly/3kJPsbb
Щоб стати частиною великої команди волонтерів «Почуй лікаря», реєструйтесь тут: https://bit.ly/3DfrxXB