Реформа моніторингу біорізноманіття: при Міндовкіллі створили робочу групу, яка напрацює відповідні пропозиції

Міндовкілля
До її складу увійшли представники органів виконавчої влади, наукових і громадських організацій.
Одним зі складових компонентів системи екологічної та соціально-економічної безпеки держави є система моніторингу, обліку та контролю за станом навколишнього природного середовища та природно-ресурсного потенціалу.
Моніторинг біологічного та ландшафтного різноманіття є складовою цієї реформи. Він потребує особливих методів проведення досліджень, а також спеціальної кваліфікації експертів. Адже біота України, це більше ніж 74 тис. види. З яких більше 27 тис. – флора, понад 12 тис. – гриби, а фауна – близько 45 тис. видів. Наразі в Україні немає комплексного моніторингу біорізноманіття, який би охоплював усі ці компоненти.
Для вирішення цієї проблеми при Міністерстві захисту довкілля та природніх ресурсів створили відповідну робочу групу. До її складу увійшли представники органів виконавчої влади, наукових і громадських організацій (https://cutt.ly/Ewd96Xan). Найближчим часом відбудеться її перше засідання.
Експерти робочої групи на основі кращого міжнародного досвіду:
- напрацюють напрями і механізми реалізації реформи;
- визначать проблемні питання функціонування системи моніторингу довкілля;
- розроблять пропозиції та рекомендації щодо удосконалення нормативно-правової бази.
Існуюча система моніторингу потребує оновлення. У Міндовкілля триває робота над впровадженням сучасних підходів до державного моніторингу довкілля, адже це – одна з ключових реформ сьогодення. Без неї неможливий вступ України до ЄС.
Охорона біорізноманіття є важливою частиною Закону України «Про Основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2030 року», а також важливою державною справою будь-якої з країн світу, зазначила Оксана Війтик, т.в.о. директора департаменту екології та природних ресурсів.
Також у межах реформи створять відповідні бази даних біорізноманіття, які допоможуть швидко реагувати на будь-які зміни та розробляти науково обґрунтовані рекомендації для ефективних управлінських рішень.