На Львівщині запроваджують проєкт «Адаптація ветеранів до цивільного життя»
У межах проєкту вже проводяться консультації від психологів та юристів.
У дев’яти громадах Львівської області започатковують проєкт «Адаптація ветеранів до цивільного життя», в межах якого ветерани та ветеранки, демобілізовані захисники та захисниці зможуть отримати комплексну підтримку та супровід.
За даними Міністерства оборони України, з 2014 року в антитерористичній операції (АТО) та операції об’єднаних сил (ООС) у Східній Україні, взяли участь понад 386 000 осіб. Кількість ветеранів «великої» війни наразі не відома, але це сотні тисяч не лише військових, а й добровольців, медиків, рятувальників. Повернувшись із зони бойових дій, вони щодня намагаються адаптуватися до мирного життя, у процесі чого можуть виникати ситуації, які негативно впливають на здоров’я, в тому числі психічне, та якість життя.
Проєкт «Адаптація ветеранів до цивільного життя» спрямований на підтримку та соціалізацію захисників, які після фронту повернулися додому, членів їхніх родин та сімей загиблих героїв російсько-української війни.
Волонтери, спільно з представниками територіальних громад налагодять системну роботу для надання таких послуг:
- профорієнтація;
- пошук роботи та відкриття власної справи;
- юридичний супровід;
- робота з психологом;
- проведення тренінгів, культурних подій, зустрічей для спілкування.
Ініціаторами проєкту є ГО «Об’єднання Добровольців» у співпраці з головами ОТГ Львівщини, за фінансової підтримки Українського Ветеранського Фонду за відкритою програмою «Варто + ГО».
Наразі до проєкту можуть долучитися мешканці дев’яти громад Львівської області: Рудківської, Новокалинівської, Новояворівської, Городоцької, Жовківської, Стрийської, Дрогобицької, Меденицької, Золочівської.
Проєкт уже реалізується і розпочав роботу з навчання психолога для старост громад та людей, які працюють з демобілізованими та сім’ями захисників, як спілкуватися з демобілізованими, членами сімей загиблих.
Також у громадах активно працюють юристи, які спеціалізуються на наданні допомоги військовослужбовцям, людям з інвалідністю та сім’ям загиблим. Юристи консультують громадян у визначені дні у громадах, відвідують госпіталі з пораненими військовослужбовцями.
Упродовж наступного місяця до роботи у громадах приєднаються також дитячий психолог та психолог по роботі з сім’ями загиблих.
«Сьогодні після фронту ментальне здоров’я є на першому місці, які б дороги ми не будували, яке б суспільство не створювали – якщо воно не знає як повертати до соціального життя наших захисників, воно приречене. Наш проєкт пішов у малі громади, ми пішли у маленькі села, куди приїде юрист та психолог, і допоможуть», – зазначила керівниця ГО «Об’єднання Добровольців» Олена Живко.
Дізнатися деталі проєкту можна за телефоном гарячої лінії (096)5450000 або на сайті http://dobrovoltsi.org.ua