Всеукраїнська гра «Джура-2023»: рої з Львівщини здобули нагороди у двох конкурсах
Змагалися 26 роїв (переможці обласних етапів) з майже усіх областей України.
Учора, 23 липня, у Львові, на Свято Юрському пагорбі пройшло урочисте закриття ІІІ Всеукраїнського етапу дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).
ІІІ етап гри тривав 13 до 23 липня на туристичній базі «Карпати» Львівського обласного центру краєзнавства, екскурсій і туризму учнівської молоді.
У Центрі повідомили, що команди брали участь у різноманітних конкурсах, змаганнях, вишколах, облаштуванні біваків, мали тренінг з тактичної медицини, перетягування линви, конкурс зі стрільби з пневматичної гвинтівки, метання гранати, майстер-клас «Рятівник», змагались у туристичній смузі перешкод.
Також джури здійснили похід на гору «Маківка», відвідали музей та фортецю «Тустань». Окрім того, відбулася інтелектуальна гра-вікторина «Відун» та конкурс «Таборування».
«Головна ідея гри – це комплексна система виховання молоді від початкової до старшої школи. Почуття патріотизму, максимальне залучення молоді до різних навиків фізичної підготовки, військових умінь, подолання перешкод, виживання у природі, самозарадності – ця гра виховує людину, яка може себе реалізувати в житті», – зазначив головний суддя гри Євген Нестеренко.⠀
Нагороди за найкраще метання гранати отримав рій із Хмельниччини «Нащадки козацької слави», за гру-вікторину «Відун» – рій із Донеччини «Молоді козаки», за конкурс стрільби з пневматичної зброї – рій із Харківщини «Вогняні вовки», за подолання смуги перешкод – рій із Львівщини «Світла варта», за конкурс «Таборування» – рій із Львівщини «Тустань» (3 місце), рій з Чернігівщини «Ратибори» (2 місце), рій з Києва «Крилаті воїни» (1 місце).
«У такі миті розумієш, що наші зусилля у царині військово-патріотичного виховання є визначальними. Тому і керівництво Львівської ОВА, і департамент освіти впроваджують і будемо розвивати відповідні програми та проєкти. На другий рік війни з московією маємо наочне підтвердження: ніщо так не боронить державу, як національно свідома, професійна еліта. Водночас сподіваюся, що «Джура 2023» усім запам’ятається як гостинний і добре організований захід», – зазначив директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска.
Він додав, що символічно і те, що цей всеукраїнський захід відбувся біля пам’ятника нашому духовному провіднику, митрополиту Андрею Шептицькому, який особисто дбав про становлення української еліти та опікувався талановитою молоддю.
Капелани 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс», отці Руслан і Андрій передали рою «Соколи» з Одещини прапор 108-й окремий гірсько-штурмовий батальйон, а прапор бригади «Едельвейс» Львівського обласного центру краєзнавства, екскурсій і туризму учнівської молоді – Андрію Лісоті і всім джурам. Капелани також подякували учасникам гри за маскувальну сітку, сплетену під час гри.
Змагалися 26 роїв (переможці обласних етапів) з майже усіх областей України. Діти готуються до змагань впродовж року, проходять спочатку районний (міський), опісля – обласний етапи. Загалом Львівщина прийняла понад 200 учасників.
Організатор змагань – Львівський обласний центр краєзнавства, екскурсій і туризму.