«Пліч-о-пліч»: у селищі Біла Криниця уже працюють перші бригади будівельників з Львівщини
У селищі Біла Криниця Великоолександрівської громади досі проживають орієнтовно 700 людей.
Це один з населених пунктів, які Львівська область бере під свій патронат в межах проєкту «Пліч-о-пліч». Окрім приватних будинків, внаслідок російської агресії у селищі Біла Криниця пошкоджена школа, дитячий садочок. Загалом потребують ремонту 104 об’єкти.
На території населеного пункту є комбінат хлібопродуктів з елеватором, куди прилітали ракети, пошкоджена залізнична станція, пошта.
«Наше селище було транзитним, через нього російські окупанти їздили військовою технікою до сусіднього села, де була лінія фронту. Коли наші військові вигнали ворогів за річку, тоді вони почали обстрілювати наші населені пункти. В момент найактивніших обстрілів з селища виїхали майже всі, тут залишались всього 35 людей. А вже восени 2022 року, коли ЗСУ деокупували частину Херсонщини, місцеві почали повертатись назад у свої домівки. Звичайно, це були уже пошкоджені житла», – розповіла староста смт Біла Криниця Анастасія Кована.
Перша бригада львівських будівельників приїхала до селища на початку цього тижня, вони збирають заміри вікон та дверей, які мають виготовити для заміни в житлах. Завершити роботи планують упродовж місяця. А невдовзі до Білої Криниці поїде друга бригада, яка займатиметься ремонтом дахів.
Жителька Білої Криниці 36-річна Валентина виїхала з рідного селища 21 березня 2022 року. Разом з чоловіком вони проживали в Кривому Розі у статусі ВПО. Додому повернулись аж через рік після деокупації ЗСУ села Олександрівка.
«Раніше ми не хотіли повертатись, адже були обстріли з російської сторони. Перезимувати у такий період в пошкодженому будинку без електроенергії також не хотіли. За рік поки нас не було, в сусідній будинок прилетіла ракета, осколки понівичили дах нашого житла, від вибухової хвилі вибило двері та вікна. Через протікання даху, всередині будинок також став не придатним до комфортного життя. Роботу ми з чоловіком втратили, жили лише на виплати, як внутрішньо переміщені, відповідно коштів на самостійний ремонт не вистачало. Лише нещодавно вдалось купити шифер, аби якось перекрити дах. Знаю, що на сусідніх вулицях уже працюють будівельники з Львівщини, очікую їх також», – розповіла пані Валентина.
Загалом в межах проєкту «Пліч-о-пліч» Львівщина планує відновити 300 об’єктів. Наша область бере під свій патронат відновлення приватних осель та об’єктів соціальної інфраструктури у селищі Біла Криниця, селах Нова Зоря і Таврійське. Детальніше - https://loda.gov.ua/news/72915