Триває реконструкція очисних споруд у Пустомитах: фахівці перевірили готовність об'єкту
Роботи з реконструкції розпочали ще у 2019 році.
На Львівщині триває реалізація проєкту з реконструкції очисних споруд у Пустомитах. Він має на меті забезпечити захист водних ресурсів від забруднення неочищеними стоками р. Ставчанка басейну Дністера.
Запроєктована кошторисна вартість будівельних робіт складає майже 52 мільйони гривень. Роботи розподілені на дві черги будівництва.
Потужність очисних споруд складає 2700 м3 за добу – дві черги – кожна по 1350 м3 за добу та компактне розташування очисного обладнання, що дозволяє скоротити довжини комунікацій, кількість апаратури, насосів та допоміжного обладнання.
«У проєкті передбачили ремонт каналізаційних очисних споруд, очистку господарсько-побутових стічних вод завдяки сучасним енергозберігаючим технологіям. Завершення робіт І черги будівництва заплановано до кінця 2023 року. Станом на сьогодні будівельна готовність першої черги складає 62%», - розповів заступник начальника Львівської ОВА Юрій Бучко.
У цьому році завершити об’єкт мають коштом обласного фонду охорони навколишнього природного середовища – 8 млн 900 тис. гривень та місцевого бюджету – 7 млн 366 тис. гривень.
До кінця 2023 року будуть виконані такі роботи:
- реконструкція технологічного корпусу з трансформаторною підстанцією
- прокладання зовнішніх мереж електропостачання
- прокладання зовнішніх технологічних комунікацій, благоустрій території
- встановлення обладнання механічної та біологічної очистки стоків.
«Це дасть можливість підключення до каналізаційних мереж нових користувачів, а саме понад 5000 мешканців міста Пустомити та с. Наварія, яке частково розташоване на березі штучної водойми «Щирецьке водосховище», що у свою чергу сприятиме зменшенню забруднення водойми!», - наголосив Юрій Бучко.
Львівський IT-кластер передав прикордонникам Західного регіону сучасну техніку в межах нового проєкту
Техніку привезли з різних європейських країн, зокрема з Іспанії.
Прикордонники Західного регіонального управління ДПСУ та 7-го Карпатського загону прикордонної служби отримали шість дронів та сучасну систему онлайн-моніторингу. Обладнання допоможе військовослужбовцям у виконанні бойових завдань як на фронті, так і на прикордонній ділянці нашого регіону.
Обладнання передав Львівський IT-кластер за підтримки Львівської ОВА в межах нового проєкту «Guardian». Йдеться про 3 звичайні дрони типу Mavic-3 з оптичною камерою та ще 3 – з тепловізійною, що використовують для розвідки у нічний час.
«Разом з Державною прикордонною службою ми започаткували новий проєкт «Guardian». Його мета – підвищити рівень підготовки прикордонників для професійного несення служби, адже вони не лише охороняють кордони, але й дають відсіч ворогу на фронті. Для того, щоб вони були максимально ефективними на полі бою, ми надалі будемо забезпечувати їх необхідним обладнанням», – розповів CEP Львівського IT-кластеру Степан Веселовський.
Читайте також: Львівський ІТ Кластер передав 75 систем Starlink для потреб воїнів.
Вартість переданого обладнання становить майже 2 млн гривень. Уся техніка європейського виробництва, зокрема з Іспанії.
«Спільно з IT-кластером ми реалізуємо багато крутих проєктів, які допомагають нашим правоохоронним органам, Збройним Силам, оборонцям неба та кордону. Торік ми запустили ініціативу з технічної модернізації командного та аналітичного центрів Повітряного Командування «Захід». Проєкт отримав назву «SKY». Разом з тим, ще на початку повномасштабної війни успішно стартував проєкт «Vision», який допомагає нашим поліцейський контролювати безпекову ситуацію в області. Значна кількість наших захисників сьогодні на фронті і ми раді, що можемо їм допомогти. Дякую IT-кластеру за сприяння і за те, що розуміють потреби наших захисників у час війни. Дякую нашим прикордонникам за надійний захист», - наголосив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.
Це вже друга передача обладнання в межах започаткованого проєкту «Guardian». Перша відбулась у травні цьогоріч, тоді прикордонники отримали 3D-принтери, термінали Starlink та VR-окуляри. Самі ж дрони, в межах сьогоднішньої передачі, вони отримали вперше.
«Потреба в технічному забезпеченні прикордонної служби – постійна. Вже завтра ця партія дронів поїде до наших підрозділів, які виконують бойові завдання на передовій, йдеться про повітряну розвідку. Система моніторингу залишиться тут і допоможе контролювати ділянки західного кордону, в тому числі в повітрі», – зазначив представник Західного регіонального управління ДПСУ, начальник штабу Ігор Матвійчук.