Польща готова залучати місцеві підрядні організації задля відбудови України в межах ініціативи «Пліч-о-пліч»
До Львівської ОВА завітала почесна польська делегація, аби разом з керівництвом області обговорити майбутні шляхи співпраці українського та польського бізнес-середовища, зокрема у проєкті «Польський сервіс відбудови України».
Ініціатива має на меті допомогти Україні у процесі відбудови. Це стосується насамперед економічного розвитку. Фінансує проєкт уряд Польщі. Загалом у ньому беруть участь 8 областей України, зокрема – Львівщина.
«Вже сьогодні ми працюємо над відбудовою нашої держави, а після нашої перемоги роботи стане в рази більше. Тому ми сподіваємося на підтримку наших іноземних партнерів. В Україні стартувала національна ініціатива «Пліч-о-пліч», в межах якої 15 областей країни допомагають відновити деокуповані і постраждалі від російської агресії населені пункти Херсонщини. Львівщина взяла під свій патронат одне селище та два села. Було б чудово, якби до процесу відновлення долучились польські підрядники. Таким чином ми б показали усьому світові, що бізнес Польщі не боїться викликів, вірить у нашу перемогу, а тому активно бере участь в цьому процесі. Також – стане прикладом для інших європейських країн», – наголосив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.
До теми: «Пліч-о-пліч»: Львівщина відновлюватиме зруйновані помешкання у трьох населених пунктах Херсонщини.
Пріоритетними напрямами співпраці Львівщини з Польщею в умовах воєнного стану є модернізація чинних та будівництво нових пунктів пропуску. Це дозволить збільшити пропускну здатність на кордоні, в тому числі й вантажівок з продукцією на експорт.
До теми: Львівщина одна з восьми областей, де реалізують польський проєкт з підтримки інвестування в Україну.
«Спрощення митних процедур, збільшення кількості цілодобових служб з фіто- та ветеринарно-санітарного контролю, контролю харчових продуктів – є необхідними задля нарощування експорту продукції з України до Польщі, а звідти до країн ЄС. Це матиме суттєвий вплив на розвиток внутрішньої економіки України, чого ми й прагнемо в межах проєкту відбудови», – розповіла Держсекретар Міністерства фондів розвитку та регіональної політики Польщі, урядова уповноважена з питань польсько-українського співробітництва в галузі розвитку Ядвіга Емілевич.
Довідково:
Станом на 2023 рік на Львівщині провадять господарську діяльність понад 1000 підприємств з польським капіталом, що становить 20% від загального обсягу польських інвестицій в Україну.
Найбільший обсяг прямих польських інвестицій у Львівську область надійшов у промисловість – 42% , у сферу переробки, фінансову та страхову діяльність (35%), оптову та роздрібну торгівлю і ремонт автотранспорту (16%), а також сферу сільського господарства – 2,4%.
Найбільш розвинутими секторами економіки Польщі, які можуть зацікавити Львівщину є промисловість і послуги. Провідне місце займають машинобудування, металургія, видобуток вугілля, виробництво хімікатів, продуктів харчування, скла, текстилю.
Також важливою складовою у партнерстві з Польщею є посилення співпраці у залізничній сфері. Це дасть додаткові можливості для експортерів, нові логістичні шляхи для транспортування міжнародної допомоги та інтеграцію України в європейський ринок.